Polecamy
Jakub Maciej Łubocki 24,00 PLN

Propedeutyka języków deskryptorowych to podręcznik napisany z myślą o wprowadzeniu do... więcej >

Zaczytany Ursus - „Czytelnicy 2013”

Autor: Kamil Dąbrowski Biblioteka: Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Województwo: mazowieckie
Data dodania: 02.07.2014

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Ursusie ogłasza ranking na najaktywniejszych czytelników, którzy są wybierani w oparciu o wyniki Elektronicznego Systemu Bibliotecznego „Sowa”. Podczas uroczystości zostali również nagrodzeni wolontariusze BP Ursus, uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki, „rodzinne biblioteki” oraz uczestnicy warsztatów międzykulturowych Baby Marty i Marzanny. W tym roku została również wręczona nagroda Grand Prix, ufundowana przez Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesława Krzemienia przyznana jako wyróżnienie nie tylko za ilość wypożyczonych książek, ale także za wyjątkowe zasługi i osiągnięcia we współpracy z Biblioteką Publiczną w Ursusie. 

Gośćmi honorowymi spotkania byli: Burmistrz Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Henryk Linowski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Jacek Duchnowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Wanda Kopcińska, radni Dzielnicy Ursus – Anna Lewandowska i Robert Faliszewski oraz Naczelnik Wydziału i Promocji Aleksandra Magierecka. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Harcerskiego Kręgu Seniorów Hufca Warszawa-Ursus oraz czytelników i przyjaciół BP Ursus. Spotkanie zostało objęte patronatem medialnym TV Ursus, Flesch Mazowsza, Dziennika Ursusa, Poradnika Bibliotekarza i Navigatora. 

Zgromadzoną publiczność przywitał dyrektor BP Ursus Piotr Jankowski. Następnie głos zabrali: Burmistrz Dzielnicy Ursus– Wiesław Krzemień, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus dr Henryk Linowski oraz zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Jacek Duchnowski. 

Nagrody w rankingu „CZYTELNICY 2013” zostały przyznane w 4 grupach wiekowych:
do 6 lat – I miejsce Natalia Białasz (182 książki), II miejsce Julita Enfocht (169 książek), 
III miejsce Lena Kosicka (168 książek);
7-12 lat – I miejsce Izabela Ogłoza (200 książek), II miejsce Nela Dąbrowska (190 książek),
III miejsce Agata Kilian (149 książek);
13-19 lat – I miejsce Monika Lachowicz (164 książki), II miejsce Paulina Kryczka (118 książek), III miejsce Maciej Łasek (112 książek);
20+ - Barbara Igańska (432 książki) II miejsce Kazimiera Jauer (książki), III miejsce Marek Soboń (370 książek).

W kategorii „Rodzinna Biblioteka” zostało uhonorowanych osiem rodzin: Iwony i Wojciecha Siwików z córką Agatą i synem Szymonem, Czesławy Męciny z córką Małgorzatą Nowacką i wnuczką Ritą, Małgorzaty i Jerzy Rychlaków z córkami Agatą i Dominiką i synem Bartłomiejem, Anny i Piotra Pulikowskich z córką Alicją i synem Michałem, Beaty i Rafała Matusów z córką Gabrielą, Marzeny i Grzegorza Wardzyńskich z córką Weroniką i synem Bartoszem, Kamili i Piotra Bialków z córką Zuzią i synem Mikołajem, Małgorzaty Harasimczuk z synem Krzysztofem i córką Alicją.

Ponadto, w czasie uroczystości zostali wyróżnieni uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze i Bibliotece Gołąbki, kilkudziesięcioro wolontariuszy Koła Wolontariatu BP Ursus, uczestnicy międzykulturowych spotykań Baby Marty i Marzanny oraz młodzi mieszkańcy Ursusa laureaci Międzynarodowego Konkursu „Słoneczna Zakładka 2014”.

Grand Prix – specjalną nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesława Krzemienia – otrzymała Małgorzata Nowacka z córką Ritą, za aktywne czytanie i promowanie książek oraz wieloletnią, wielostronną i wyjątkowo owocną współpracę edukacyjno-kulturalną z Biblioteką Publiczną w Ursusie.

Laureaci czołowych miejsc w rankingu otrzymali statuetki i nagrody książkowe a wszystkie osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i dwa wydania specjalne biuletynu informacyjnego BP Ursus „Navigator” poświęcone działalności Biblioteki i konkursowi Słoneczna Zakładka. 

Na zakończenie uroczystości z okazji przypadającemu w 2014 roku „Roku Karskiego” i w ramach III Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej odbyła się krótka debata poświęcona Janowi Karskiemu i jego książce "Tajne państwo". Dyskusję poprowadziła animatorka DKK Biblioteki Niedźwiadek Ewa Furmanik.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP