Polecamy
99,00 PLN

  Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko... więcej >

Relacja z wernisażu wystawy rękodzieła artystycznego

Autor: Małgorzata Stachurska Biblioteka: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Województwo: małopolskie
Data dodania: 08.07.2014

W samo południe 4 lipca 2014 r. w Czytelni Głównej odbył się wernisaż wystawy rękodzieła artystycznego, którego twórcami są nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego - Małopolskiej Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów w Krakowie.

Dyrektor Biblioteki Wanda Dudek powitała wszystkich zebranych artystów i gości. Spotkanie rozpoczęło się od występu wokalno-instrumentalnego uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieliczce – Roksany Sadowskiej, Wiktorii Szczupak i Jana Aleksandrowicza pod kierunkiem nauczyciela – Jarosława Murzyna. Wszyscy ulegli urokowi gry na wiolonczelach całej trójki oraz urodzie głosu Roksany Sadowskiej. Następnie każdy z artystów przedstawiał swoją działalność, mówił o swoich inspiracjach, zagadnieniach warsztatowych, a niektórzy prezentowali proces powstawania pięknych przedmiotów.

Pani Zofia Stanisz-Zoń pokazała "na żywo" jak ze zwykłych zamków błyskawicznych lub skórek pomarańczy można "wyczarować" urokliwą biżuterię. Pani Mirosława Czerniak oprócz opowieści o tym jak się "maluje obrazy igłą" ujawniła nam swoją drugą pasję – tworzenie poezji i to wprost "na zawołanie". Pani Aleksandra Antoń zdradziła tajniki tworzenia ozdób na szydełku – od niewielkich rozmiarami gadżetów kuchennych do ... firanek. Pani Janina Kłeczek opowiedziała jak wciągająca może być sztuka haftowania i jak przy okazji kształtuje się cierpliwość. Końcowym akcentem była prezentacja prac Pani Marii Kot, która specjalizuje się w ozdabianiu przedmiotów techniką dekupażu.

Po tych wystąpieniach wszyscy udali się do gablot, w których wystawiono prezentowane prace. Na koniec Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za przybycie podkreśliła, jak ważna jest twórczość w życiu człowieka, a koniec aktywności zawodowej bywa czasami okazją do odkrywania w sobie ukrytych talentów.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP