Polecamy
48,00 PLN 65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Wstąp do jasielskiej biblioteki - wstąp do baśni!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 11.07.2014

Chciałbyś przenieść się do indiańskiej wioski? Zwiedzić posiadłość angielskiej królowej  i wziąć udział w paradzie chińskich smoków? Nic prostszego! Od 1 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa wakacyjny cykl zajęć dla dzieci – Baśnie z czterech stron świata na który zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat.

Podróże małe i duże! Po Ameryce, Afryce, Azji i Europie. Zwiedzanie przez działanie wypełnione głośnym czytaniem i zdobywaniem wiedzy o kulturze mieszkańców odległych krain – to cel bibliotecznych globtroterów!

Kto nosi sombrero? Gdzie jada się hamburgery, a gdzie naleśniki z syropem klonowym? Czy łatwo odróżnić Amerykę Północną od Południowej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli już mali poszukiwacze przygód z Oddziału dla Dzieci uczestniczący w spotkaniu Kredką po mapie. Najmłodsi mieli także okazję przekonać się w co bawią się mali Indianie i poznać język indiańskich sygnałów. Ćwiczyli swoją zręczność i zwinność pokonując tor przeszkód  i przechodząc w barwnych pióropuszach pod nicią pajęczą. Wymyślali indiańskie imiona, pośród których dominowały Szybkie Strzały, Błękitne Obłoki i Galopujące Rumaki oraz sprawdzali swoją precyzję.

W Filii nr 1 biblioteczni poszukiwacze przygód poznali już baśnie stepowe i podjęli się budowy muru chińskiego. Wraz z Filią nr 2 dzieci wstąpiły do krainy Andersena, a  zwiedzając Hiszpanię zaprojektowały strój dla tancerki flamenco. Wspólnie z Filią nr 3 najmłodsi zamienili się  w topografów, przemierzających Afrykę wzdłuż i wszerz i przekonali się jakich kosmetyków używa piękna Aszanti.

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

Oddział dla Dzieci (środa 12.00)

Filia nr 1 (środa 12.00)

Fila nr 2 (czwartek 12.00)

Fila nr 3 (wtorek 12.00)

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na stronie: www.mbp.jaslo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP