Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

LUDZKA STRONA HISTORII – SPOTKANIE AUTORSKIE ZE SŁAWOMIREM KOPREM

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu Województwo: Zachodniopomorskie

Autor, jak sam mówił na spotkaniu zorganizowanym 10 lipca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu, nie ma naukowych ambicji. Popularyzowanie jest jego celem.  Specjalizując się w dziejach polskiej obyczajowości, chce opisać historię od bardzo ludzkiej strony. Pokazywanie słabostek, odbrązawianie pomników-legend nie szkodzi historii. Wręcz przeciwnie. Przeszłość jawi się bardziej czytelna i zrozumiała, a opisywana postać zwyczajnie ludzka. Sławomir Koper z humorem, odwagą i dystansem do siebie, bez ogródek i skrępowania opowiadał o książkach oraz kontrowersjach wokół jego osoby. Skupiając się nierzadko na sensacji i skandalu, nie zapominał jednak w swoich opowieściach o pięknych i wzruszających historiach, choćby z cenionej przez siebie książki Miłość w Powstaniu Warszawskim.

Mogą żałować swojej nieobecności ci, którym nie udało się przybyć na to ciekawe, wakacyjne spotkanie, zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.  Wszystkich czytelników zainteresowanych historią w jej lżejszym wydaniu, odsyłamy do książek autora: Tajemnice i sensacje świata antycznego; Śladami pierwszych Piastów;  Gwiazdy II Rzeczypospolitej; Afery i skandale II RP; Sławne pary PRL; Alkohol i muzy; i najnowszej Życie towarzyskie elit PRL.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP