Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

"Sfotografuj się z Trylogią" - konkurs Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej

Autor: Biblioteka: Krośnieńska Biblioteka Publiczna Województwo: podkarpackie
Data dodania: 11.08.2014

Krośnieńska Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Sfotografuj się z Trylogią” i przesłanie do 30 sierpnia br.  na adres krosnobiblioteka@gmail.com zdjęcia  z dowolną częścią sienkiewiczowskiego cyklu. Mogą to być zdjęcia osób czytających , fotografie typu „sleeveface" i wszystkie, na które pozwala wyobraźnia i możliwości sprzętu fotograficznego.

Konkurs poprzedza akcję Prezydenta RP Narodowe Czytanie http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/, która odbędzie się w całej Polsce 6 września. W Krośnie do czytania zapraszamy m.in. przed  budynek KBP przy ul. Wojska Polskiego 41 na godz. 10.00.

Czytaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii pokonkursowych. Bibliotekarki z KBP: Katarzyna Fal, Małgorzata Jasiewicz i Elżbieta Staroń postanowiły sfotografować się z „Trylogią” i zachęcić mieszkańców Krosna do podobnej sesji. Sienkiewicz „pojawił” się w parku  Muzeum  Marii Konopnickiej w Żarnowcu, w Centrum Dziedzictwa Szkła i na krośnieńskim Rynku. Z „Ogniem i mieczem” sfotografował się także Jarosław Kret – dziennikarz, podróżnik, prezenter pogody, który z TVP Info 8 sierpnia gościł w Krośnie. Fotografie na profilu KBP - https://www.facebook.com/KBPKrosno?fref=ts

W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw – czytamy m.in. w liście Prezydenta RP

Głównym celem zainicjowanej dwa lata temu przez Bronisława Komorowskiego akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku w całej Polsce czytana będzie „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, w ubiegłym roku były to dzieła Aleksandra Fredry, a w 2012 roku „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

Prezentowane na Facebook-u zdjęcia nie biorą udziału w konkursie.

                                                                                                                                                             Monika MachowiczPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP