Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Seminarium SBP na Festiwalu Książki Dziecięcej

Data dodania: 03.09.2014

Seminarium SBP na Festiwalu Książki Dziecięcej

Seminarium SBP pt.: „Czytajmy i uczmy czytać. Współczesna książka dla dzieci i młodzieży” odbędzie się 19 września 2014 w godzinach 13.30 - 16.00 w sali konferencyjnej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królweskim.

Podczas Festiwalu Książki Dziecięcej odbędzie się seminarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Spotkanie poprowadzi Pani Grażyna Lewandowicz-Nosal.

Pierwsze wystąpienie Pana Profesora Grzegorza Leszczyńskiego będzie dotyczyło twórczości Edmunda Niziurskiego i rozważań nad lekturą dla nastoletnich czytelników oraz sytuacji współczesnej prozy dla młodzieży. Jakie są szanse jej czytelniczego sukcesu? Celem drugiego wystąpienia Pani dr Grażyny Lewandowicz-Nosal jest wspólne omówienie i wypracowanie zasad pozwalających na dobry dobór książek dla dzieci, a szczególnie do bibliotek obsługujących dzieci i młodzież. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany „Dekalog dobieracza”, czyli 10 przykazań pomagających w doborze książek oraz będzie możliwość zapoznania się z aktualnymi poradnikami i katalogami ułatwiającymi wybór. Następnie Pani Maria Kulik w swoim wystąpieniu zaprezentuje co poleca IBBY. Pani Beata Lewandowska-Kaftan przedstawi prezentację dotyczącą programu wydawniczego i akcji społecznej „CZYTAM SOBIE”, prowadzonej co roku przez Wydawnictwo Egmont. Celem jest zachęcenie dzieci do czytania na etapie, gdy zaczynają samodzielnie czytać.

Wszystkie książki zostały napisane specjalnie do tej serii przez polskich autorów i zilustrowane przez najlepszych polskich ilustratorów i grafików.

Spotkanie zakończy się dyskusją.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP