Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Czy warto rozliczać VAT kwartalnie?

Data dodania: 08.09.2014

Czy warto rozliczać VAT kwartalnie?

Z przywileju kwartalnego rozliczania podatku VAT mogą skorzystać nie tylko mali podatnicy, ale także podatnicy, których obroty przekroczyły limity określone w art. 2 pkt 25 ustawy o VAT. O wyborze kwartalnego rozliczania VAT podatnicy muszą powiadomić naczelnika urzędu skarbowego.

Czy rozliczanie VAT za okresy kwartalne jest dla podatników opłacalne?

Dla celów VAT małym podatnikiem jest podatnik VAT:

  1. u którego wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1.200.000 euro (w 2014 r. - 5.068.000 zł),
  2. świadczy usługi typu pośrednictwa – jeżeli kwota prowizji lub innych postaci wynagrodzenia za wykonane usługi (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 45.000 euro (w 2014 r. 190.000 zł).

Czytaj całość.

Źródło: winienczyma.bn.org.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP