Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart - patronat SBP

Data dodania: 08.09.2014

Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart - patronat SBP

Zapraszamy wszystkie biblioteki do udziału w konkursie „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart”.

Szanowna Biblioteko,
to co znajdujemy w książkach budzi wielkie emocje. Nie tylko napisana opowieść, ale osobiste rzeczy pozostawione pomiędzy kartami czytanej książki. To skarby naszych czytelników i dowód na to, że lektura wciąga do ostatniej strony oraz sprawia, że sięgamy po więcej. Jesteśmy ciekawi tego, co w bibliotecznych woluminach pozostawiają czytelnicy, dlatego zapraszamy do udziału w konkursie „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” organizowanego przez serwis Lustro Biblioteki wraz z firmą PocketBook - partnerem głównym.

III edycja konkursu, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, jest okazją do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. Konkurs kierowany jest do wszystkich czytelników bibliotek, bibliotekarzy, jak i miłośników książek oraz wielbicieli słowa pisanego. Udział w nim mogą wziąć wszyscy czytelnicy biblioteki, niezależnie od wieku. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Do wygrania czytnik e-booków PocketBook Mini oraz inne cenne nagrody!

Jak wziąć udział w konkursie?
Pracą konkursową jest tytułowa „Zakładka z przeszłości” bądź inny przedmiot odnaleziony w książce. Forma pracy może przyjąć postać opowiadania, wiersza, obrazu, zdjęcia, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Zgłoszenie należy wysłać drogą e-mailową na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl od 8 października 2014 roku do 31 października 2014 roku.

Biblioteko szukasz ciekawych pomysłów na zajęcia dla dzieci i młodzieży?
W ramach konkursu proponujemy i pragniemy zachęcić do organizacji zajęć oraz warsztatów „Kreatywnego tworzenia zakładek do książek” bądź do prezentacji „Skarbów czytelników” na wystawach.

Zaproponuj swoim czytelnikom udział w warsztatach tworzenia zakładek do książek i namów ich do udziału w konkursie „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart”! W murach bibliotecznych możesz zorganizować także wystawę zakładek pozostawionych przez czytelników w książkach. Prześlij nam swoją fotorelację z wydarzenia na adres redakcji Lustra Biblioteki do 14 listopada 2014. Najlepsze z relacji zostaną opublikowane na łamach serwisu, w e-booku podsumowującym konkurs oraz będą promocją dla Twojej biblioteki!

Kopalnia pomysłów
Materiały konkursowe do pobrania znajdziesz na stronie www.lustrobiblioteki.pl w zakładce Konkursy. Wśród nich szablony i pomysły na stworzenie interesujących zakładek, notki prasowe oraz inne informacje przygotowane na potrzeby wystaw i warsztatów. Dodatkowo uruchomiliśmy specjalny profil na facebooku Bookmarks – zakładki do książek, na którym znajduje się prawdziwa kopalnia pomysłów na zakładki z rozmaitych materiałów do samodzielnego wykonania. Zapraszamy po inspirację!

Plakat konkursowy
Plakaty konkursowe prosimy umieścić w w widocznym miejscu dla czytelników biblioteki w czasie trwania konkursu, tj. w dniach od 8 do 31 października 2014 roku. Dziękujemy!

Materiały konkursowe
Biblioteko, jeśli chcesz otrzymać materiały konkursowe w formie drukowanej napisz do nas na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl podając adres na jaki mamy je przesłać. Wysyłka na nasz koszt ;) Na zgłoszenia czekamy do końca września.

Dodatkowo na stronie Lustra Biblioteki w zakładce Konkursy umieściliśmy materiały konkursowe do pobrania. Można je wykorzystywać do promocji konkursu, a także do zamieszczania na stronach www biblioteki.

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,
Barbara Maria Morawiec
redaktor naczelna Lustra Biblioteki

Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl

Konkurs jest objęty patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP