Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Sequel „Czarownicy piętro niżej” i co jeszcze w Bajce tej jesieni?

Data dodania: 10.09.2014

Sequel „Czarownicy piętro niżej” i co jeszcze w Bajce tej jesieni?

Bajka - koncept byłych redaktorów naczelnych „Świerszczyka” i „Misia”, wydawnictwo specjalizujące się w beletrystyce dla dzieci z najwyższej półki, wielokrotnie nagradzane przez różne gremia jurorskie - ma już 5 lat.

Nakładem Bajki ukazało się dotąd ponad 70 tytułów autorstwa znakomitych współczesnych polskich twórców. W najbliższym czasie czekają nas kolejne ciekawe premiery, zwłaszcza że wydawnictwo zaprosiło do współpracy kilku nowych ilustratorów.

Jeszcze we wrześniu do księgarń trafi drugie wydanie „Kamienicy” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel - w nowym opracowaniu redakcyjnym i ze świetnymi ilustracjami Daniela de Latoura. Bohaterami tej książki są mieszkańcy kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem, do której niespodziewanie wprowadza się nowa lokatorka – sympatyczna dekoratorka wnętrz Klara Kwik, świnka obdarzona temperamentem, fantazją i nieposkromioną kreatywnością. Wynika z tego wiele nieporozumień i sąsiedzkich konfliktów, a w tle czai się niepokojąca tajemnica z przeszłości, związana z dziwną (sami przyznajcie!) nazwą kamienicy...

Dlaczego sąsiedzi nie znoszą Klary? Czy chodzi tylko o nowy wystrój klatki schodowej? A może ma to związek z pewnym wydarzeniem sprzed lat, o którym nikt z sąsiadów nie chce mówić? Nikt z wyjątkiem ducha Hipolita Prosiaczyńskiego.

Frapująca powieść z dreszczykiem dla czytelników od lat 8, będąca jednocześnie pełną humoru opowieścią o szacunku dla odmienności, indywidualizmie i niestandardowym podejściu do życia.

Już do nabycia w sklepie internetowym wydawnictwa: www.bajkizbajki.pl

Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Daniel de Latour
Cena 29,90 zł
Premiera: 24 września

W październiku ukaże się także drugie, zmienione i odświeżone wydanie innej książki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Będzie to zbiór bajek terapeutycznych pt. „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii” w rewelacyjnym opracowaniu graficznym Marianny Oklejak, która całkowicie tę książkę odmieniła, nadając jej bardzo nowoczesny charakter.

Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Cena 34,90 zł
Premiera: 8 października

Jesienią szykuje się też gratka dla tycich czytelników/oglądaczy książeczek kartonowych. Na początku października wyjdzie kolejny, dziewiąty już tytuł z cyklu „Bajeczki dla maluszka”. Tym razem Małgorzata Strzałkowska napisała, a Beata Zdęba namalowała (jak wszystkie w tej serii książeczki – na płótnie!) wesołą rymowaną opowiastkę o tym, jak zmieniają się pory roku. Nosi ona tytuł „Wiosna, lato, jesień, zima”.

Dotychczas w serii ukazały się: „Piłka”, „Mały Duszek”, „Dzień dobry! Dobranoc…”, „Gdzie jest baranek?”, „Korona”, „Stworki z norki”, „Czarodziej Prztyk” i „Kolory”.

Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Beata Zdęba
Cena 9,90 zł
Premiera: 1 października

Listopad należeć będzie do Małgorzaty Strzałkowskiej. Najpierw ukaże się tomik poetyckich miniatur tej znanej i lubianej autorki. Zebrane w nim wierszyki zachwycają rymem, rytmem i grą słów, bo Małgorzata Strzałkowska potrafi pleść „Dyrdymałki” na każdy temat i robi to, jak nikt inny! Po prostu fantastycznie! Dowcipne czterowersy i niebanalne ilustracje Katarzyny Boguckiej przypadną do gustu nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Cena 29,90 zł
Premiera: 5 listopada

Natomiast przed Świętem Niepodległości szykuje się dodruk książki „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy” (miała ona swoją premierę podczas tegorocznych 5. WTK). W dniu 6 listopada o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej m.st Warszawy na ul. Koszykowej odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony tej wyjątkowej publikacji, adresowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu udział wezmą m.in. autorka książki, Małgorzata Strzałkowska oraz Marek Sewen, twórca unikalnych nagrań zamieszczonych na dołączonej do książki płycie CD.

Wstęp wolny. Zapraszamy gorąco nauczycieli i bibliotekarzy!

Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Adam Pękalski
Cena 29,90 zł
Premiera: już w sprzedaży

W grudniu ucieszą się fani Marcina Szczygielskiego, bo już na mikołajki wyjdzie jego nowa powieść dla młodszych dzieci pt. „Tuczarnia motyli”!

Czytelnicy spotkają w tej książce dobrych znajomych z „Czarownicy piętro niżej”: Maję, ciabcię, Monterową, Marka i gadającego kota. Jednak nie zabraknie też niespodzianek! Majka postanawia spędzić ferie zimowe u ciabci. Wkrótce po przyjeździe dziewczynki do Szczecina okazuje się, że ciabcia nie jest wiekową staruszką, a Monterowa…

Ale tego na razie nie zdradzimy! Powiemy tylko, że Maja wpadnie (dosłownie!) w sam środek toczonej przez setki lat wojny motylołaków, pozna carycę, cesarza, króla i diuka oraz... stanie na czele rewolucji. Przy okazji rozwiąże kryminalną zagadkę (ktoś ukradł Zdradliwe Lilie!) i natrafi na ślad kolejnych magicznych wskazówek pozostawionych przez jej zaginioną prapraprababcię Ninę…

Uff, sporo jak na jedne, nawet przedłużone zimowe ferie, a to i tak zaledwie część tej historii.

Będzie strasznie, zabawnie i ciekawie… A jeśli nie – to „niech nas larwa pożre”!

Tekst: Marcin Szczygielski
Ilustracje: Magda Wosik
Cena 34,90 zł
Premiera: 3 grudnia


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP