Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Wieluń czytał "Trylogię"

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wiieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 12.09.2014

6 września 2014 r. już po raz trzeci odbyła się wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - Narodowe Czytanie.

Tym razem na skwerze przed wieluńską książnicą czytaliśmy fragmenty "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Wieluń a koordynatorem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu. Do akcji przyłączyły się placówki oświatowe działające na terenie naszej gminy tj. Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu, Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Masłowicach, Szkoła Podstawowa w Sieńcu, Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie.

Spotkanie z Sienkiewiczem rozpoczął Burmistrz Wielunia Janusz Antczak, deklamując wybrane akapity powieści. Następne fragmenty "Trylogii" czytali członkowie Koła Teatralnego działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu oraz przyjaciele wieluńskiej książnicy: Marek Berger, Ewa Głogowska, Bogumiła i Eugeniusz Gońdowie, Katarzyna Kłobus, Barbara Kucharska, Nina Pawlaczyk, Agnieszka Pinkosz, Mateusz Wieczorek, Bartosz Włodarczyk.

Oprawę muzyczną przygotowała Pani Bożena Rabikowska.

W sobotnim spotkaniu znalazły się również zabawy literacko-plastyczne dla dzieci, wystawa książek "Polscy nobliści - Henryk Sienkiewicz" oraz konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Muzyczne przedsięwzięcie uświetnił występ Zespołu Tadeusza Nic Nie Rusza.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP