Polecamy
Tomasz Kędziora 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów... więcej >

Kalejdoskop wiedzy i zabawy w jasielskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 12.09.2014

Od września 2014 do czerwca 2015 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na cykl zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy.

W Oddziale dla Dzieci podczas zajęć Projekt Fantazja mali wynalazcy i designerzy przyjrzą się architektonicznym innowacjom, by zaprojektować najbardziej niespotykane przedmioty codziennego użytku i nie tylko. Przekonają się m.in. w jaki sposób powstaje fotel z trawy, funkcjonalny dom z tektury i wiele innych, zabawnych  projektów z wyobraźnią.

W Filii nr 1 pasjonaci historii i wielkich budowli w trakcie zajęć Historyczne hocki-klocki poznają sekrety wielkich wodzów i dowiedzą się jaki jest przepis na długie panowanie. Prześledzą wygrane bitwy, by stać się dobrymi taktykami i odkryją najstarsze budowle świata.

W Filii nr 2 na zajęciach Wielka sztuka dla Małych przyszli artyści poznają warsztat rzeźbiarza i przekonają się czy rzeźba może być jadalna. Mali twórcy dowiedzą się co to takiego monochromy i z czego zrobić najbardziej niespotykany kolaż.

W Filii nr 3 melomani w czasie zajęć Mozart w stylu rap poznają tajniki gry na nosie, usłyszą dźwięki ciszy, przekonają się, że słowa i akordy mają swoje kolory oraz odkryją muzykę kwiatów na wielobarwnej łące.

Spotkania odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1)

Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34) Filii nr 2 (ul. Kopernika 8) oraz

Filii nr 3 (ul. Szopena 22).

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP