Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Konkurs PTWK „Najpiękniejsze książki roku 2013”

Data dodania: 15.09.2014

Konkurs PTWK „Najpiękniejsze książki roku 2013”

Targi Książki w Warszawie są od lat miejscem rozstrzygania wielu konkursów i wręczania nagród. Od lat odbywa się tam ogłaszanie wyników konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą książkę Roku.

Tak było również podczas V Warszawskich Targów Ksiązki, które już po raz drugi odbyły się na Stadionie Narodowym, przy czym zaznaczyć warto, iż tegoroczne zmagania wydawców przebiegały w ramach ogólnopolskich obchodów ROKU JUBILEUSZOWEGO 650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI.

Jury Konkursu, obradujące w składzie: Józef Wilkoń – przewodniczący, prof. Janusz Fogler, Katarzyna Iwanicka, Wiesław Rosocha, Andrzej Stroka, Andrzej Tomaszewski i prof. Mieczysław Wasilewski, nagrodziło:

  • w dziale literatura piękna książkę Tomasza Łysiaka Cytadela wg projektu Małgorzaty Jurko (Narodowe Centrum Kultury, druk i oprawa Agencja Reklamowo-Wydawnicza Arkadiusz Grzegorczyk);
  • w dziale książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka) pracę Pokusa miejsca. Przeszłość i przyszłość miast Josepha Rykwerta wg proj. graf. Kuby Sowińskiego (Międzynarodowe Centrum Kultury, druk i oprawa Zakład Poligraficzny Moś i Łuczak);
  • w dziale książki dla dzieci i młodzieży wspólny utwór Joanny Olech i Edgara Bąka (ilustracje) Kto ty jesteś? (Wytwórnia, druk i oprawa OZGraf Olsztyńskie Zakłady Graficzne);
  • w dziale albumy dzieła Józef Wilkoń. Szum drzew z tekstem Janusza Górskiego wg proj. graf. Janusza Górskiego (Czysty Warsztat i BWA – Galeria Miejska w Tarnowie, druk i oprawa Pracownia) oraz Marian Murawski. Ilustracje w oprac. graf. i składzie Błażeja Ostoi Lniskiego (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, druk i oprawa Drukarnia Argraf).

W konkursie wzięło udział wzięło udział 100 firm wydawniczych, które nadesłały 163 tytuły opracowane przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce. Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymali jak zawsze specjalne dyplomy honorowe, drukarnie - listy gratulacyjne, twórcom opracowań edytorsko-artystycznych zaś dyplomy i nagrody finansowe.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP