Polecamy
37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Festiwalowe warsztaty językowe w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 01.10.2014

Jak zrobić dobre wrażenie przy pierwszym spotkaniu, jak mówić w stylu wysokim, i co oznacza „mysz kościelna”, dowiedzieli się uczestnicy warsztatów językowych z dr Barbarą Sokołowską, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie IX Festiwalu Poezji i Prozy.

Młodzież uczestnicząca w warsztatach „Dobrze po-wiedzieć” zmierzyła się z językowymi niuansami i zagadkami. Uczestnicy odnajdywali znaczenia związków frazeologicznych, szukali nacechowanych ekspresyjnie odpowiedników często używanych wyrazów, porównywali style mówienia.

Przekonali się także, że często nasze ciało i gesty mówią za nas, a najwięcej emocji w komunikacji zdradzają… stopy. Dlatego, by „dobrze po-wiedzieć” trzeba zwracać uwagę na wiele czynników i ciągle pogłębiać wiedzę o języku.

Patronat medialny nad Festiwalem objęły:  TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny”, „Nowe Podkarpacie” oraz  portale: www.nowiny24.pl;  www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.terazJaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.twojejaslo.pl; miastojaslo.pl.

MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP