Polecamy
Katarzyna Stanny 8,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

"Noc Poezji" w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 01.10.2014

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w organizację tegorocznej edycji Nocy Poezji. We wszystkich placówkach bibliotecznych zostaną zorganizowane POETYCKIE PÓŁKI.

Biblioteka Główna zaprasza na wystawę "Ciepło i optymizm" poświęconą 85 rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej oraz na wystawę "Co mi w duszy gra…" poświęconą Annie Świrszczyńskiej, poetce związanej z Krakowem od 1945 roku, która żyła pełnią życia i o pełni życia pisała. Anna Świrszczyńska została uznana przez Czesława Miłosza za jedną z najwybitniejszych i nowatorskich współczesnych poetek polskich, w br. mija 30 rocznica jej śmierci.

W witrynie Filii nr 4 w os. Zgody 7, mieszczącej się w najbardziej reprezentacyjnej części "starej Nowej Huty", zostanie zaaranżowany "salonik poetów krakowskich". Na planszach prezentowane będą sylwetki i twórczość poetów tworzących dla dorosłych: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Wincentego Fabera oraz poetów tworzących dla dzieci: Ludwika Jerzego Kerna, Tadeusza Śliwiaka i Michała Rusinka. Wiodącym wydarzeniem Nocy Poezji w Bibliotece będzie "Wieczór autorski Barbary Brzezińskiej" - poezja śpiewana i recytowana o godz. 17.00 w Filii nr 1 os. Młodości 8. Filia 1 przygotuje również wystawę pt. "Poeci na scenie życia", będzie to ekspozycja tomików poezji i krótkich biogramów poetów nowohuckich m.in.: Barbary Urbańskiej, Hanny Wietrzny, Alicji Pochylczuk i dr. Stanisława Wilkonia.

Więcej informacji na stronie www.biblioteka.krakow.pl
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP