Polecamy
Andrzej Buck 28,00 PLN

W latach 1939 – 1945 w Polsce do literatury „wchodziło się” poprzez pismo literackie.... więcej >

Warsztaty przygotowujące nauczycieli i uczniów do udziału w projektach pod nazwą "Unsung heros" - "Nieznani bohaterowie"

Autor: Biblioteka: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu Województwo: opolskie
Data dodania: 08.10.2014

W dniu 11.10.2014 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbędzie się pierwsze z cyklu dwóch szkoleń przygotowujących nauczycieli i uczniów do udziału w projektach pod nazwą „Unsung heroes” –  „Nieznani bohaterowie”. Projekty te zostały zapoczątkowane w centrum edukacyjnym Lowell Milken Center w Fort Scottt (Kansas, USA). Ośrodek działa od 2007 roku, a jego historia sięga lat 90-tych, kiedy dzisiejszy szef ośrodka, Norman Conard, projektem „Life in a jar” odkrył wraz ze swoimi uczennicami historię Ireny Sendlerowej. Projekty skupione są wokół takich celów jak nauczanie szacunku i zrozumienia między ludźmi bez względu na ich pochodzenie, wyznawaną wiarę i światopogląd, uwrażliwienie na niesprawiedliwość i dyskryminację.

Młodzież w projekcie poszukuje osoby, która działa(ła) na rzecz tolerancji i nie jest dostatecznie znana, następnie pracując metodą projektu realizuje stronę internetową, performance lub film.

Proponujemy udział w dwóch szkoleniach dla nauczycieli i uczniów. Dla nauczycieli w dniu 11.10.2014 od 9.00 do 14.30 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Kolejne szkolenie dla nauczycieli i uczniów odbędzie się dnia 15.11.2014 od 9.00 do 15.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Warsztaty poprowadzi pani dr Marzanna Pogorzelska.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, wsparcie podczas realizacji projektów i podczas aplikowania na konkurs Discovery Award organizowanego corocznie przez amerykańską fundację. Wszystkie osoby zaangażowane w szkolenia i realizację projektów otrzymają certyfikaty uczestnictwa z Fundacji the Lowell Milken Center.
 
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP