Polecamy
27,00 PLN

„Celem publikacji – przygotowanej dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa... więcej >

Biblioteka na dwóch kółkach... po raz 4. w Chrzanowie

Autor: Biblioteka: Miejska biblioteka Publiczna w Chrzanowie Województwo: małopolskie
Data dodania: 21.10.2014

Ekologiczna gra biblioteczna Złoty Środek, ekologiczne zajęcia czytelnicze dla dzieci, warsztaty edukacyjne, prezentacja multimedialna, dyskusja panelowa, trzy wystawy o tematyce rowerowej i ekologicznej, to tylko niektóre atrakcje tego tygodnia.

Podsumowaniem programu zajęć edukacyjnych związanych ze zrównoważonym transportem był festyn edukacyjny oraz konkurs na temat zrównoważonego transportu, który odbył się dn. 14.10.2014r.

Jaki był cel akcji?

BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH  to akcja edukacyjna, promująca zdrowy tryb życia, popularyzująca rower jako znakomity środek zrównoważonego transportu, także w mieście, promująca edukacyjne i wychowawcze wartości sportu. To również propozycja i zachęta do czynnego spędzania wolnego czasu. Chcieliśmy  przybliżyć uczestnikom historie roweru, zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, uświadomić wagę ochrony naszej regionalnej przyrody, zapoznać z turystycznymi i krajobrazowymi walorami Ziemi Chrzanowskiej.

W akcji uczestniczyli czytelnicy biblioteki,  uczniowie chrzanowskich szkół, nauczyciele,  bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, pasjonaci i miłośnicy rowerów, członkowie Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów, przedstawiciele władz miasta, osoby zainteresowane tematami spotkań. W ramach poszczególnych realizowanych form akcji  sporządzono scenariusze, literaturę do tematu, materiały informacyjne,  zaproszenia i plakaty.

Podsumowaniem całości był FESTYN EDUKACYJNY podsumowujący rajd rowerowy (20.09.2014), który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie, ul. Wyszyńskiego 19.W trakcie festynu odbył się pokaz rowerowy RETRO-SHOW, w wykonaniu „epokowych” cyklistów z Łodzi oraz KONKURS dot. zrównoważonego transportu połączony z prezentacją folderu edukacyjnego „Wokół nas… rowerem po Ziemi Chrzanowskiej”.  Atrakcją konkursu była nagroda główna – ROWER (sponsor) który trafił do rąk jednej z gimnazjalistek, która okazała się omnibusem w temacie zrównoważonego transportu.

W całej akcji udział wzięły 542 osoby – dzieci i młodzież z chrzanowskich szkół, ale również osoby dorosłe zainteresowane tematem.

Współorganizator: Urząd Miejski w Chrzanowie, Patronat honorowy : Ryszard Kosowski Burmistrz Miasta Chrzanowa , Patronat medialny : Chrzanowska Telewizja Lokalna (MOKSiR Chrzanów),  Partner: Zespół Szkół nr 2 w Chrzanowie, Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, Współpraca: ”Zielona Planeta” Bogdan Bębenek,  Sponsor: Bank Spółdzielczy w Chrzanowie

Olga Nowicka
Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, MBP ChrzanówPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP