Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Słoń ... w bibliotece

Autor: Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce Filia w Przasnyszu Województwo: mazowieckie
Data dodania: 21.10.2014

W dniach 6-10 października 2014 roku Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce Filia w Przasnyszu zorganizowała akcję z wykorzystaniem elementów biblioterapii i pedagogiki zabawy pt. „Jesień z Elmerem” dla uczniów „zerówek” i klas I-III.

Elmer – słoń w kratkę – to bohater serii książek Davida McKee, przetłumaczonej na ponad 30 języków. W Polsce kolejne tomy przygód Elmera wydaje Grupa Wydawnicza Publicat.

Elmer jest ulubieńcem dzieci na całym świecie. Uczy, że każdy jest wyjątkowy i ważny – zarówno w domu, jak też w przedszkolu czy w szkole. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje talenty, uczy się otwartości i buduje poczucie własnej wartości.

W spotkaniu z wesołym słoniem w Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyło 342 dzieci z przedszkoli i szkół Przasnysza i okolic. Elmer odwiedził również dzieci niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu.

Oprócz wysłuchania opowieści o przygodach słonia w kratkę, dzieci dyskutowały o cechach prawdziwego przyjaciela oraz o tym, że nie wygląd jest najważniejszy, ale uśmiech i życzliwość. Poza tym uczyły się wesołych wyliczanek, brały udział w ”tańcu połamańcu”, a także wykonywały postać Elmera z przygotowanego szablonu. Spotkanie uświetniła ogromna postać słonia, udostępniona Bibliotece przez wydawnictwo Publicat.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP