Polecamy
Renata Aleksandrowicz 39,00 PLN

Publikacja składa się z dwóch części: pierwszej – teoretycznej, wprowadzającej w... więcej >

„Powstanie Warszawskie 1 sierpnia – 3 października 1944”

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 28.10.2014

23 października w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, odbyło się spotkanie „Powstanie Warszawskie 1 sierpnia – 3 października 1944”. Wydarzenie zorganizowali Stowarzyszenie Historyczne „Pokolenia” oraz miejska książnica. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był przewodniczący stowarzyszenia Marek Berger.
W trakcie spotkania miała miejsce prezentacja nowości wydawniczych poświęconych powstaniu warszawskiemu. W scenariuszu znalazły się m.in. fragmenty książek:
Julian E. Kulski „Julek Powstaniec”,
Emil Marat, Michał Wójcik „Made in Poland”,
Barbara Wachowicz „Bohaterki Powstańczej Warszawy”.


O powstaniu, słowami jego uczestników mówili:
Ewa Głogowska, Bogumiła Gońda, Nina Pawlaczyk, Marek Berger, oraz Barbara Kucharska, Natalia Pinkosz, Marzena Niewiadomska, Mateusz Wieczorek. Oprawę muzyczną przygotował Leszek Hadryś. Spotkaniu w Bibliotece towarzyszyła wystawa książek poświęconych powstaniu warszawskiemu, przygotowana przez Henrykę Bąk, pracownika Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Na ekspozycji znalazły się publikacje ze zbiorów miejskiej książnicy oraz prywatnych zbiorów Marka Bergera.
Cieszy fakt, iż w przedsięwzięciu bardzo licznie uczestniczyła młodzież z wieluńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP