Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Petkiem

Autor: Biblioteka: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy Województwo: łódzkie
Data dodania: 13.11.2014

 Nasz gość jest człowiekiem bardzo aktywnym. Jest autorem cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Prowadził harcerski obóz specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Ukończył studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską. Publikował w czasopismach polskich i niemieckich. Pracował w studiu radiowym Egida, dla telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci i młodzieży. Jest  członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. Wciąż pisze kolejne książki. Uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i warsztaty dziennikarskie.

Na spotkaniu w barwny i humorystyczny sposób opowiedział o swej wyprawie do Peru. Zaopatrzony był nie tylko w książki ale również akcesoria survivalowe pamiątki z wyprawy oraz prezentację fotografii z wypraw. Szczególne zainteresowanie zebranej młodzieży budziły maczeta oraz indiańska dmuchawka na strzałki. Zachęcał by spędzać życie aktywnie i ciekawie Entuzjastyczne reakcje młodzieży wskazują, że udało mu się ją  zainteresować swoją charyzmą i osobowością. Na koniec dał praktyczny pokaz sztuk samoobrony.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie”.

Zadanie zrealizowaoe wspólnie z PTTK „Ziemi Łęczyckiej” oraz Łódzkim Domem Kultury, który jest jednocześnie współorganizatorem przedsięwzięcia.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP