Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Ludzie tworzą miejsca, miejsce tworzy ludzi - zapisz się na wizytę

Data dodania: 14.11.2014

Ludzie tworzą miejsca,  miejsce tworzy ludzi - zapisz się na wizytę

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach zaprasza Państwa do udziału w wizycie studyjnej nt „Ludzie tworzą miejsca, miejsce tworzy ludzi”, która odbędzie się 26 listopada 2014 o godz. 9.00.

Celem spotkania będzie zaprezentowanie wybranych obszarów działalności biblioteki oraz podległych jej filii. Nasza instytucja współpracuje z czytelnikami w różnym wieku i na różnych płaszczyznach. Organizujemy spotkania autorskie, kluby czytelnicze i filmowe, wieczory poetyckie, kursy edukacyjne, konkursy czytelnicze i plastyczne oraz lekcje biblioteczne. Wydarzenia, które cieszyły się największą popularnością np. „Urodziny Kubusia Puchatka”, „Gitara i Pióro”, „Czytelnik Roku” czy „Ambrożjada” przybrały formę imprez cyklicznych. Najnowszą inicjatywą w naszej bibliotece, mającą charakter edukacyjny jest skierowana do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami z przedmiotów ścisłych, MegaMatma. Uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do portalu do marca 2015 roku.

Dzięki istnieniu filii bibliotecznych w Bielanach, Łękach, Nowej Wsi i Kętach-Podlesiu działalność naszej biblioteki wykracza poza granice jednego miasta i okolic. Każda  z nich proponuje inne zajęcia i inicjatywy dla czytelników, takie jak Kawiarenka Filmowa, Koło Sympatyków Kęt-Podlesia czy Sobotnie Bajania. Intensywnie współpracują one z miejscowymi szkołami, przedszkolami, świetlicami, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz osobami aktywnymi społecznie i kulturalnie. Ponadto filia biblioteczna w Nowej Wsi uzyskała w tegorocznej edycji konkursu Certyfikat „Miejsce przyjazne maluchom”.

Wizyta studyjna to doskonała okazja na zapoznanie się z działalnością naszej biblioteki, wymianę dotychczasowych doświadczeń i pomysłów, wspólną dyskusję nad nowymi rozwiązaniami oraz zacieśnienie wzajemnych kontaktów.

Plan wizyty:

  1. Warsztaty z zakresu pierwszego wrażenia, nawiązywania kontaktów i kontrakt na resztę dnia.
  2. Wykład profesora Tadeusza Sławka pod tytułem: „Ludzie tworzą miejsca, miejsce tworzy ludzi”.
  3. Przerwa na kawę, rozmowy w kuluarach.
  4. Prezentacja imprezy „Gitara i Pióro” – dyskusja.
  5. Prezentacja „Z legendą po świecie” – dyskusja.
  6. Występ lidera zespołu Zgredybillies.
  7. Obiad.
  8. Podsumowanie spotkania.

Liczba miejsc jest ograniczona. Kryterium naboru to kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w wizycie studyjnej - prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: nowawies@biblioteka.kety.pl. Dodatkowych informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu: 33 484 10 29.

Uczestnikom zapewniamy słodki poczęstunek, ciepły posiłek oraz nocleg dla osób przyjezdnych.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP