Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Kamishibai czyli niezywkłe spotkanie w jasielskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 18.11.2014

Listopadowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle było pełne dobrych słów kolorowych jak motyle. Wszystko za sprawą teatru kamishibai, z którym zapoznała klubowiczów dr Wanda Matras-Mastalerz, biblioterapeutka, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wsuwanych do drewnianego parawanu. Podczas spotkania 7 listopada 2014 r. klubowi rodzice mieli okazję poznać bliżej tę sztukę i dowiedzieć się jak można ją wykorzystywać do przekazywania dzieciom wiedzy i ważnych wartości. Najmłodsi natomiast usłyszeli opowieść o „Ogrodzie dobrych słów”, porozmawiali o słowach tak ważnych jak „proszę”, „przepraszam” czy „dobrze, że jesteś”, a następnie stworzyli je sami w formie kolorowych motyli. Teraz z pewnością, gdy tylko zobaczą motyle, będą pamiętać o dobrych słowach.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP Jaslo


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP