Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Dołącz do odkrywców języka! DO-MOWY wieczór językowy w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 18.11.2014

Czego nie można przegapić tej jesieni? DO-MOWEGO wieczoru językowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle! W piątek, 21 listopada br., w godz. 16.30-19.00 zapraszamy jaślan w każdym wieku na wieczór językowy  do jasielskiej Biblioteki, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Językowy wieczór rozpoczniemy o 16.30  „Gimnastyką języka” dla dzieci w wieku 4 – 10 lat. Będą to gry i zabawy logopedyczne, podczas których sprawdzimy jak brzmią wszystkie samogłoski i spółgłoski, czy na pewno wszystko wymawiamy tak jak powinnyśmy oraz na co chuchać i dmuchać, żeby zostać mistrzem poprawnej wymowy! Wesoło gimnastykując buzię i język, najmłodsi poznają również Wierszyki łamiące języki oraz Pejzaż z Gżegżółką czyli językowy zawrót głowy Małgorzaty Strzałkowskiej.

O 17.00 czekamy na miłośników rywalizacji i rozwiązywania zagadek z rodzinną grą językową „Słowa na tropie”. Podczas gry biblioteka zamieni się w językowy labirynt, aby go przemierzyć uczestnicy będą musieli m.in.:  rozwikłać znaczenie słów używanych w różnych regionach Polski, oraz zdobyć litery i ułożyć, jak najwięcej słów podczas literowej gry „3 słowa”.

Z myślą o małych i dużych ciekawskich, których frapują nietypowe zawiłości i ciekawostki języka polskiego, przygotowaliśmy pokaz filmowy „Polski! Ulubiony!”. O 17.45 zapraszamy do obejrzenia zabawnych filmików, które przybliżą nam historię języka polskiego a bohater jednego z nich – sympatyczny dr Mirosław Ojczysty rozwikła znaczenie pewnych popularnych współcześnie słów.

O 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na rodzinny głuchy telefonSzeptamy między regałami” podczas którego sprawdzimy jak nam idzie wspólne szeptanie zabawnych wierszy z książek Krówka Mlekówka i innych rymów stówka oraz Rymobranie Agnieszki Frączek.

Młodzież w wieku 13 – 18 lat zapraszamy o 18.15 na spotkanie „Czytamy – rozmawiamy – wymyślamy”. Wykorzystując kreatywną grę Story Cubes rozwiniemy słownictwo i wyobraźnię,  stworzymy zaskakujące opowieści i wybierzemy mistrza opowiadaczy, a w kalamburach sprawdzimy swój refleks i odkryjemy urok wspólnej rywalizacji.

„DO-MOWY wieczór językowy” jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach projektu językowy POLSKI! DO-MOWY!. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad projektem objęli:  Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Radio Trendy, oraz portale: Jaslo4u.pl, TerazJaslo.pl, TwojeJaslo.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl i WirtualneJaslo.pl

Więcej informacji:

Dorota Woźnica
aktywni@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 36Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP