Polecamy
65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

23. Targi Książki Historycznej już w ten weekend

Data dodania: 24.11.2014

23. Targi Książki Historycznej już w ten weekend

Tegoroczne 23. Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 27-30 listopada 2014 r., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum.

Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wydawców i odwiedzających. Miejsca na tegoroczne Targi zostały rozdysponowane błyskawicznie i już od ponad 2 miesiące wydawcy zapełnili po brzegi Arkady Kubickiego.

23.Targi Książki Historycznej to:

  • ponad 200 wydawców z całej Polski,
  • największa oferta książek historycznych,
  • V Salon Książki Muzealnej (ponad 40 Muzeów z całej Polski)
  • III Salon Książki Białoruskiej (ponad 20 wydawców z Białorusi). W ramach salonu zapraszamy na konferencję Orsza 1514.
  • konferencje i spotkania z autorami. Gościem specjalnym będzie Wiktor Suworow. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Robera Killena, Remigiusza Mroza, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Gajdzińskiego, Piotra Zychowicza i wielu innych.
  • wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej i Tadeusza Kijańskiego. Wśród wykonawców również Tomasz Szczepanik – zespół Pectus. (zaprasza Teatr Miejsce i Teatr Polskiego Radia)
  • spacery historyczne m.in. Poniatowski - wielki skandalista i playboy, prowadzenie Iwona Kienzler.
  • book change (29.11.2014 w godz. 13:00-16:00)
  • pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. GRH Cywibande Regiment – pokazy musztry oddziału wojskowego wraz ze sztandarem i bębnem z okresu wojen Moskiewskich na początku XVII w.; GRH Borujsko – pokazy umundurowania i wyposażenia z okresy II wojny dla dzieci; repliki broni; życie codzienne w armii; konkursy dla dzieci z wiedzy o II wojnie; mini tor przeszkód. Smakoszy wojskowej kuchni zapraszamy do spróbowania tradycyjnej grochówki z oryginalnej kuchni polowej KP 340.

Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.

Targi Książki Historycznej na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy, corocznie gromadząc ponad 25 tys. czytelników oraz liczne grono wydawców, którzy prezentują ponad 90% wszystkich dostępnych na rynku książek historycznych.

Więcej informacji na www.pwkh.pl

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP