Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Biblioteka pełna przygód! DO-MOWY wieczór językowy w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 25.11.2014

Głuchy telefon między regałami, logopedyczne stworki w wierszykach, językowe zagadki i zdjęcia w chmurach – za nami pełen aktywności i dobrych emocji „DO-MOWY wieczór językowy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

21 listopada 2014 r. w bibliotece na miłośników ojczystego języka i twórczej zabawy czekało wiele atrakcji i zajęć. Na rozgrzewkę najmłodsi wysłuchali opowiadania o papudze, która pomogła im w ćwiczeniach buzi i języka, dzięki czemu kolejne logopedyczne zadania i językowe rymowanki okazały się całkiem łatwe. Następnie na uczestników wieczoru czekała rodzinna gra „Słowa na tropie” a w niej między innymi zwierzęta z przysłów poukrywane wśród książek, potworki z wiersza malowane na balonikach i literacko-językowe krzyżówki, a w nagrodę za rozwiązanie wszystkich zadań słodka niespodzianka. Mnóstwo radości i zaskakujących efektów przyniósł rodzinny głuchy telefon szeptany między regałami Wypożyczalni dla Dorosłych, a także pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść stworzona przez starszych uczestników spotkania dzięki kostkom story cubes. Pozytywnych emocji dostarczyło także wspólne oglądanie filmików o języku oraz rodzinne zdjęcia wśród bibliotecznych obłoków.

Przyszłyśmy tylko pożyczyć książki a zostałyśmy na cały wieczór. Mam nadzieję, że takie wydarzenia będą się odbywać częściej, bo bardzo nam się podobało – podsumowała jedna z mam uczestniczących w spotkaniu.

 Spotkanie odbyło się w ramach projektu językowy POLSKI! DO-MOWY!. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad projektem objęli:  Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Radio Trendy, oraz portale: Jaslo4u.pl, TerazJaslo.pl, TwojeJaslo.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl i WirtualneJaslo.pl.

MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP