Polecamy
Wydawnictwo SBP 45,00 PLN

więcej >

Drzewo marzeń - o sztuce w przestrzeni miejskiej

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 25.11.2014

Chcesz spojrzeć na miasto przez okulary artysty? Chcesz sprawdzić, co można zbudować z marzeń? Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają młodzież do udziału w niecodziennej inicjatywie: w dniach 1 – 3 grudnia odbędą się warsztaty i happening „Drzewo marzeń”.

Koniec roku to dobra pora, by sprawdzić jakie marzenia mają przechodnie na ulicy. To również dobra pora, by ożywić jesienną szarość sztuką i aktywnością. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, po co w ogóle sztuka w przestrzeni miejskiej, jak działa obiekt w przestrzeni, spróbują też sami stworzyć własne drzewo marzeń zebranych na ulicach Jasła. Warsztaty poprowadzi Kamila Czosnyk – artystka malarka, performerka, absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu oraz kierunku malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Założycielka artystycznego kolektywu CrossRoad (https://www.facebook.com/crossroad.poland)  z którym realizowała projekty w przestrzeni miejskiej w ramach lubelskiej Nocy Kultury 2014, współtwórczyni Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha 4 (https://www.facebook.com/cicha4). Gościła na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in.: Labirynty (metafizyczne)  w ramach Młode Forum Sztuki Galerii Białej, Lublin 2013.

Spotkania odbywać się będą od 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1. Zapisy i szczegółowe informacje: aktywni@mbp.jaslo.pl .

WSCHÓD, MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP