Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Katowickie Prezentacje Biblioteczne 2014

Data dodania: 26.11.2014

Katowickie Prezentacje Biblioteczne 2014

Celem Katowickich Prezentacji Bibliotecznych jest przede wszystkim promocja książki dziecięcej, integracja środowiska bibliotekarskiego i wymiana wzajemnych doświadczeń zawodowych.

W tym roku przypadły one na dzień 20 listopada 2014 roku i odbyły się pt: „Kochamy Muminki” a to wszystko z okazji 100-lecia urodzin Tove Jansson. Na zwiedzających czekały liczne atrakcje m.in pochód Włóczykijów połączony z konkursem na najciekawsze przebranie, wspólne granie na harmonijce ustnej, akcja „Książka za grosik Włóczykija”, warsztaty plastyczne dla dzieci a także podziwianie stoisk bibliotecznych.

Biblioteczne stanowiska zostały przygotowane przez biblioteki z Będzina, Janowa, Jastrzębia – Zdroju, Gliwic, Poczesnej, Raciborza, Rydułtów, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Żor. Wybrane biblioteki województwa śląskiego prezentowały atrakcyjne formy pracy na rzecz młodego czytelnika a wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Podczas konkursu na najbardziej pomysłowe stanowisko biblioteczne wygrała biblioteka z Rydułtów, wyróżnienie otrzymały biblioteki z Raciborza i Janowa.

Podczas wydarzenia odbył się także kiermasz książek dla dzieci i młodzieży oraz wernisaż wystawy pt. „Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków”. Natomiast na Sali Parnassos odbyły się wykłady, dyskusje oraz projekcja filmu „Lato Muminków. Wielka przygoda małego bohatera”.

Tradycyjnie podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych wręczone zostały nagrody „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka. W tym roku statuetki odebrali: Marcin Szczygielski – pisarz, dziennikarz, grafik, autor książek i sztuk teatralnych oraz Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Gościem Katowickich Prezentacji Bibliotecznych był również Pan Tomasz Raczek.

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia za rok.

nad. Biblioteka Publiczna Miasta Rydułtowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP