Polecamy
63,00 PLN 85,00 PLN

Publikacja zbiorowa Mai Wojciechowskiej prezentuje całe spectrum zagadnień dotyczących... więcej >

KONKURS „ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM” ROZSTRZYGNIĘTY

Autor: Biblioteka: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Województwo: małopolskie
Data dodania: 26.11.2014

Po raz ósmy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny. Tym razem był on poświęcony twórczości Wilhelma i Jakuba Grimm z okazji 155. rocznicy śmierci Wilhelma Grimma.

Na konkurs wpłynęło 100 prac z terenu gminy Żabno. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Lichorobiec – plastyk, Teresa Kapa – plastyk GCK w Żabnie, Katarzyna Bień – bibliotekarz M-GBP w Żabnie, biorąc pod uwagę nawiązanie do tytułu konkursu, technikę, sposób wykonania pracy oraz samodzielność przyznała nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii prace plastyczne: przedszkola nagrody zdobyli:

 I miejsce –   Izabela Starzyk  - Oddział Przedszkolny w Sieradzy

                     Paweł Chromy - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach

                     Gabriela Cich - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach

                     Laura Prisacaru – Cygan -  Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim

II miejsce – Bartosz Stono - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskie

                     Marcin Kaczówka - Oddział Przedszkolny w Sieradzy

                     Anna Prażuch – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

III miejsce –Natalia Kondal – Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim

                     Nikola Kostrzewa – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

                     Anna Wielbłąd - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej

 

Za pracę wykonaną samodzielnie:

 

I miejsce –   Szymon Kubacki – Przedszkole Niepubliczne Dzielnica Konary

II miejsce -   Aurelia Kabat – Przedszkole Niepubliczne Dzielnica Konary

III miejsce – Dominik Bogacz – Publiczne Przedszkole w Niedomicach

 

Wyróżnienie: Martyna Talanda - Publiczne Przedszkole w Żabnie

                      Paweł Dobrowolski -  Publiczne Przedszkole w Żabnie

                      Emilia Galus - Publiczne Przedszkole w Żabnie

                      Paulina Michalska – Oddział Przedszkolny w Bobrownikach Wielkich

                      Maja Sawicki – Osysko – Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie

                      Maksymilian Ptak - Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie

                      Kacper Ptak - Przedszkole „Smerfna Chata” w Żabnie

 

w kategorii prace przestrzenne: przedszkola nagrody zdobyli:

 

I miejsce -  Wiktor Pis - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim

                   Karol Solak - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

                   Adam Trojanowski – Publiczne Przedszkole w Ilkowicach

                   Maciej Nytko – Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Otfinowie

II miejsce -  Klaudia Ciemieniowska - Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkół w Otfinowie

                   Wiktoria Skrabacz - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim

III miejsce - Aleksandra Kapa - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

                   Natalia Patulska - Publiczne Przedszkole w Łęgu Tarnowskim

                   Aleksandra Wolnik - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

 

Wyróżnienie: Maksymilian Konop - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej

                        Krzysztof Puła - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

                        Tymoteusz Górczak – Publiczne Przedszkole w Żabnie

                        Szymon Wałaszek - Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej

                      Marcelina Kowynia - Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. Józefa w Otfinowie

 

w kategorii prace plastyczne: szkoła podstawowa (klasy I-III) nagrody zdobyli:

 

I miejsce –    Kacper Witek - Szkoła Podstawowa w Niedomicach

                      Maciej Chromy – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach                

II miejsce –  Łukasz Kozioł – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

                    Emilia Klich – PKZSiP w Niecieczy

                    Gabriela Jaworska – ZSPGPiP w Otfinowie                                    

III miejsce – Dominika Miękina – Szkoła Podstawowa w Sieradzy

                    Klaudia Szlosek - Szkoła Podstawowa w Żabnie

 

Wyróżnienie: Gabriela Banaś –  Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

                        Hubert Król – Szkoła Podstawowa w Żabnie

                        Maja Wajda - Szkoła Podstawowa w Sieradzy

                        Emilia Skrabacz - Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich

                        Giulia Prisacaru – Cygan -  Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim

                        Wiktoria Mączka -   ZSPGPiP w Otfinowie

                        Julia Wielgus - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

 

w kategorii prace przestrzenne: szkoła podstawowa (klasy I-III) nagrody zdobyli:

 

 I miejsce – Szymon Pieprz – Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

                   Barbara Dobrowolska - Szkoła Podstawowa w Żabnie

                   Kinga Woziwoda - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim

II miejsce – Zuzanna Patulska - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim

                   Zuzanna Fela - PKZSiP w Niecieczy     

III miejsce –Roksana Mikuła - Szkoła Podstawowa w Ilkowicach

                    Karol Kalita- Szkoła Podstawowa w Żabnie

                    Karolina Kaczówka - Szkoła Podstawowa w Sieradzy

 

Wyróżnienie: Maria Rzepka - Szkoła Podstawowa w Ilkowicach

                      Daria Cygan - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

                      Marlena Kot - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie

                      Natalia Kijowska - Szkoła Podstawowa w Żabnie

 

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział.

 

Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl teatralny pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów z Teatru Lalki i Aktora Parawan z Krakowa.

 







Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP