Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Biblioteczny obraz jesieni

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 03.12.2014

Gdzieś, tam w sieci chodzi stwierdzenie, że dziś prawdziwych maślanek już nie ma… W bibliotece w Jaszkowej Górnej mamy taką Maślankę, która potrafi w smakowity sposób przekazać wartości literackie i artystyczne.

 

Pod koniec października, bibliotekarka Agata Maślanka zorganizowała dla miłośników sceny i bajek, zajęcia plastyczne, podczas których powstały nowe postacie z bajek. Potem na scenie kukiełkowej „coś się zadziało”, i widownia była dość liczna, i dzieciaczki bawiły się dobrze.

 

Kilka dni później było „straszne” popołudnie z hallowen. Na początek dzieci i młodzież obejrzeli kilka śmiesznych scen z filmu pt. " Miasteczko Hallowen". Potem uczestnicy upodobnili się, poprzez odpowiednią charakteryzację i makijaż, do bohaterów filmu. Przed wyjściem z biblioteki pani Agata wraz ze stażystą Michałem rozdali wszystkim taśmy odblaskowe, w trosce o ich bezpieczeństwo…

 

Pod koniec listopada młodzi czytelnicy kształtowali „Obraz jesieni”, inspirując się pierwszą częścią powieści Wł. St. Reymonta „Chłopi”. Działanie realizowane było w formie konkursu literacko-plastycznego, w którym udział wzięły głównie dziewczęta. Chłopcy woleli malować swój obraz jesieni w pracowni komputerowej.

 

Przypominamy, że książka jest dobra na wszystkie pory roku. Zapraszamy do naszych bibliotek w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP