Polecamy
28,00 PLN 39,00 PLN

Publikacja dostępna także w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Szerokie zainteresowanie pierwszą... więcej >

Projekty w bibliotece – wizyta studyjna w Chrzanowie

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Województwo: małopolskie
Data dodania: 04.12.2014

Bibliotekarze z małopolskich bibliotek spotkali się by doskonalić swoje umiejętności pracy metodą projektu. Pomysły na działania we własnych bibliotekach przekładali na język projektowy określając cele, rezultaty, zasoby, układając na wykresie Gantta harmonogram swoich działań potrzebnych do realizacji projektu. Ćwiczyli również pisanie wniosków o dofinansowanie do przykładowych programów grantowych.  Mamy nadzieję, że to doświadczenie i podręcznik jaki otrzymali podczas wizyty pomogą im w przyszłej pracy.

Po praktycznych warsztatach przyszedł czas na prezentację doświadczeń biblioteki w Chrzanowie. Chcieliśmy pokazać jak radzić sobie z podstawowymi problemami na jakie napotyka bibliotekarz podczas przekładania pomysłu na działanie, czyli z brakiem czasu i pieniędzy. Na przykładzie zrealizowanych projektów przedstawiliśmy różne źródła zewnętrznego finansowania działań biblioteki.  Wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do fili w Płazie, gdzie trwa przebudowa finansowana z programu Biblioteka +. Bibliotekarze poznali, zaproszonych na wizytę, naszych partnerów, dzięki którym możemy wzbogacać ofertę kulturalną. On-line połączyliśmy się z filią w Pogorzycach,  gdzie lokalna społeczność opowiadała o współpracy z biblioteką.

Pełni pomysłów i nowych inspiracji zakończyliśmy wizytę rozdaniem dyplomów.

Dziękujemy za udział w naszej wizycie, było warto poznać głodnych  nowych wyzwań bibliotekarzy, którzy widzą szansę,  nie kłopot w działaniu metodą projektu.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP