Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Książka najczęstszym prezentem pod choinkę w 2014 roku

Data dodania: 15.12.2014

Książka najczęstszym prezentem pod choinkę w 2014 roku

Ponad 40% ankietowanych zdeklarowało kupno pod choinkę na prezent książki. Jest to bardzo pozytywna informacja, która potwierdza to, że książka jako taka nie została całkowicie wyparta ze społecznej przestrzeni. Ograniczony do niej dostęp, jak do owocu zakazanego generuje odwrotny od zamierzonego skutek.

Szukamy do niej dostępu; od internetu, tanią książkę po księgarnie, tak prywatne jak sieciówki. Wybór jest duży, ale nie porażający. Brak ustawy o książce pozwala Wydawcom na różnego rodzaju akcje rabatowe i promocyjne; od obniżek cen, po zachętę: kupno pakietów książek w dobrych cenach.

Książki dla bibliotekarzy:

Jeśli szukasz książki dla bibliotekarza na prezent, to zapoznaj się z ofertą naszego e-sklepu. Nie zwlekaj, zamów już dziś!

Przygotowaliśmy specjalne pakiety promocyjne.

A do tego:

-25%

Audiobooki w kraju i na świecie

cena 18,00 zł 24,00 zł

Na początku było radio… Od tego wydarzenia rozpoczyna się fenomen książki dźwiękowej, czyli audiobooków. Bogdan Klukowski - wytrawny znawca współczesnej książki i jej różnych form wprowadza czytelnika w meandry świata audiobooków, zwracając uwagę na ich ewolucję i perspektywy rozwoju - w aspekcie Polski i innych krajów.

Autor przedstawia analizę rynków wydawniczych tej formy książki, począwszy od Polski, poprzez Stany Zjednoczone, Niemcy i obszar niemieckojęzyczny, Wielką Brytanię, Rosję, aż po kraje azjatyckie jak Indie, Chiny i Japonia.

więcej >

-20%

Kompetencje informacyjne młodzieży

cena 35,00 zł 44,00 zł

Jakie zachowania informacyjne charakteryzują młodzież urodzoną w latach 90. XX wieku? Czym dla Pokolenia Google, pokolenia Y, net-generacji – jak bywa nazywana ta grupa - jest Internet: Wszechnicą Wiedzy Wszelakiej, czy e-Śmietniskiem? Justyna Jasiewicz bierze na warsztat zagadnienia związane z kompetencjami informatycznymi i informacyjnymi oraz zachowaniami młodych użytkowników nowych mediów.

więcej >

-50%

Dzieje książki w Polsce 1944-1989. Wybór źródeł

cena 26,00 zł 52,00 zł

Od początku swego istnienia książka stała się narzędziem propagandy i walki politycznej, zaś rówieśnikiem jej jest instytucja cenzury. Zagadnieniom tym poświęcona była sesja naukowa, której pokłosiem jest najnowsza książka Wydawnictwa SBP.

więcej >

-57%

Bibliologia polityczna

cena 25,00 zł 59,00 zł

Praca zawiera unikatową próbę zebrania, opracowania i skomentowania najważniejszych dokumentów, które pokazują przede wszystkim różnorodność uwikłań (głównie, choć nie tylko, politycznych), jakim poddana była książka w Polsce po II wojnie światowej.

więcej >

-20%

Elitarne i popularne wzory czytania

cena 28,00 zł 35,00 zł

Z publikacji dowiemy się dużo o czytelnictwie wśród ludności wiejskiej i miejskiej oraz ich reakcji na współczesne im kanony literackie. Jadwiga Kołodziejska stara się także zaprezentować rozwój i działalność bibliotek publicznych, a także ich problemy i wpływ polityki na rodzaj i ilość zamawianego księgozbioru. Z przedstawionych badań wyłania się duża walka o autonomiczność poszczególnych placówek oraz powody takich, a nie innych wyników corocznych badań czytelnictwa.

więcej >

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP