Polecamy
38,00 PLN

Oddawana do rąk Czytelników publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na wielowymiarowy... więcej >

Nowe oblicze gołczańskiej biblioteki

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza Województwo: małopolskie
Data dodania: 07.01.2015

Z końcem roku biblioteka w Gołczy zakończyła remont placówki wraz z zagospodarowaniem placu wokół budynku i częściową wymianą wyposażenia.

Wszystkie te prace wykonano w ramach projektu: „Remont budynku wraz z częściową wymianą wyposażenia Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego” w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek.”

Wartość całego projektu 528 843 zł,

- dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 396 632 zł,

- dofinansowanie  ze środków Województwa Małopolskiego 30 000 zł,

Mieszkańcy mogą teraz zobaczyć efekt wielomiesięcznych prac, które obejmowały m.in. izolację fundamentów i ścian piwnic, remont dachu, docieplenie całego budynku i wykonanie nowej elewacji, utwardzenie i wyłożenie kostką dojścia do budynku, wymianę okien oraz drzwi, wymianę grzejników i instalacji centralnego ogrzewania.

Biblioteka zmieniła się nie tylko na zewnątrz.  Wymieniono również wyposażenie i sprzęt komputerowy w Czytelni Komputerowej, regały na książki w oddziale dla dzieci i dorosłych, ladę czytelniczą, fotele, stoliki i różne drobne akcesoria. Ponadto wyremontowano łazienki i przystosowano je dla osób niepełnosprawnych. Nowy wygląd otrzymała również klatka schodowa.

Dużą niespodzianką dla mieszkańców naszej gminy jest zagospodarowanie placu wokół budynku biblioteki, gdzie zamontowano altanę, grill oraz ławeczki. Mamy nadzieje, że miejsce to będzie stanowić doskonałą alternatywę na spędzanie wolnego czasu z książką na świeżym powietrzu.

W nowym roku w bibliotece czytelnicy będą mogli skorzystać z większej ilości tytułów  czasopism i książek. Ponadto zapraszamy czytelników do korzystania z  kursów komputerowych dla poczatkujących oraz dla seniorów, bibliotecznego klubu dla mam z małymi dziećmi, dwóch dyskusyjnych klubów książki, spotkań autorskich, konkursów, imprez okolicznościowych, zwiedzania ekspozycji zdjęć i obrazów, a także do odwiedzania czytelni prasy i unowocześnionej czytelni komputerowej.

Bardzo cieszymy się, że nasza biblioteka zmieniła swoje dotychczasowe oblicze i stała się nowoczesną i przyjazną czytelnikom instytucją.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP