Polecamy
Jolanta Różacka 8,00 PLN

Zapraszamy do zamówienia Plakatu Tygodnia Bibliotek 2020 w wersji drukowanej o wymiarach 47x68 cm.... więcej >

Działać i nie stać w miejscu! Link do przyszłości w jasielskiej Bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.01.2015

Jak pomóc młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy? W jaki sposób zmotywować ich do odważnego planowania i realizacji marzeń? Czasem wystarczy jedno, inspirujące spotkanie – jak te organizowane w ramach projektu „Link do przyszłości, Młodzi. Internet. Kariera”. 20 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z młodymi ludźmi ze szkół ponadgimnazjalnych spotkała się Olga Golonka - specjalistka  ds. nowych mediów i komunikacji w Internecie, prawniczka, członkini społeczności Geek Girls Carrots.

Olga Golonka jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. Z wykształcenia prawniczka, obecnie, jako Digital Marketing Manager, związana z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmuje się komunikacją
w mediach społecznościowych i tworzeniem strategii promocyjno-wizerunkowych. Organizuje również rzeszowskie spotkania Geek Girls Carrots – skupiające kobiety interesujące się nowymi technologiami.

Podczas spotkania z jasielskimi uczniami opowiedziała o swojej drodze do kariery, wyborach edukacyjnych, zbieraniu doświadczeń zawodowych  poprzez wolontariat i staże.  Podkreślała, jak ważne jest współcześnie rozwijanie kompetencji i ciągłe uczenie się.  Ja np. uczę się języków programowania. Dzięki temu wyróżniam się na rynku pracy, jestem unikalnym pracownikiem – opowiadała. Uczestnicy mieli również okazję poznać m.in.: internetowe narzędzia do określania swoich predyspozycji zawodowych, zawody przyszłości i sposoby na przygotowanie ciekawego CV.

Spotkanie zainspirowało i zmotywowało do działania.  Istnieją zawody, o których nie miałem pojęcia. Najbardziej zainspirowało mnie to ile można zdziałać lubiąc to co się robi, że są osoby, którym się udaołp.  Powinnam się kierować swoją pasją, być kreatywna, ambitna, nie zniechęcać się, działać i nie stać w miejscu.– mówili młodzi ludzie po spotkaniu.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach  trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP