Polecamy
Jarosław Kończak 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak... więcej >

Wymiary wolności – rusza nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 28.01.2015

Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

W dniach 31 stycznia – 7 lutego 2015 r. w Hucie Polańskiej odbędzie się spotkanie młodzieży  z obu krajów. W trakcie projektu młodzież z Jasła i Vranova będzie zastanawiać się nad różnymi kontekstami wolności, spróbuje znaleźć połączenia pomiędzy zainteresowaniami a obowiązkami i poszuka własnych przepisów na wolność. Podczas wspólnych warsztatów, aktywności artystycznych oraz międzykulturowych gier i zabaw integracyjnych młodzi ludzie będą mieć okazję, by lepiej się poznać i w międzynarodowym gronie porozmawiać o tym, co dla nich ważne. Wymyślą też własny sposób, by podzielić się ze społecznością lokalną po obu stronach granicy swoimi przemyśleniami o wolności, sztuce i rozwoju, a także nowym doświadczeniem projektowym.

Partnerem projektu jest Mestský Dom Kultúry we Vranovie nad Topl’ou na Słowacji. Projekt jest realizowany  przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Patronat medialny nad projektem objęli: Tygodnik Nowe Podkarpacie, Trendy Radio, Telewizja Jasło oraz portale: jaslo4u.pl, terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP