Polecamy
46,00 PLN 62,00 PLN

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze... więcej >

Spotkania z Dedektywem Przecinkiem

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 03.02.2015

Główną atrakcją tegorocznych ferii zimowych w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko były kreatywne warsztaty literackie z pisarką Małgorzatą Żółtaszek. Ich celem było pokazanie dzieciom, że książka to nie tylko litery i papier, ale fascynująca przygoda, w której każdy może uczestniczyć. Wykorzystując ruch, plastykę oraz muzykę dzieci, wraz z Detektywem Przecinkiem, tropiły różne zagadnienia z zakresu terminów literackich. Szczególną popularnością cieszyło się tropienie rymów oraz tworzenie słuchowisk radiowych, a Detektyw Przecinek, jeśli tylko nie odpoczywał po pracy, systematycznie tropił kolejne zagadnienia, aby móc przedstawić je dzieciom.

 

Działanie realizowane było w ramach mikroprojektu „Festival Książką Malowany”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska  2007 -2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. 

 

W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 110 osób, w tym 10 z Czech. Podczas warsztatów uczestnicy nie nudzili się. Ciężko pracowali, bo Detektyw Przecinek mocno podsycał ich wyobraźnię i wspólnie tropili książki, rymy, dźwięki i opisy… Ochotnicy mieli wiele okazji, aby zaprezentować swoją ulubioną postać książkową. Detektyw Przecinek pracuje nad kolejnymi zagadkami, które będzie mógł tropić z dziećmi w przyszłości – zapowiada prowadząca warsztaty pani Małgorzata Żółtaszek.

 

Warsztaty zorganizowane zostały we wszystkich bibliotekach po stronie polskiej: w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach – obie filie, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie. Po stronie czeskiej w zaprzyjaźnionej bibliotece w obec Podbřezí.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP