Polecamy
38,00 PLN

Oddawana do rąk Czytelników publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na wielowymiarowy... więcej >

Teatralne pasje.

Autor: Biblioteka: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku Województwo: podkarpackie
Data dodania: 28.02.2015

Teatralne pasje.

 

Nikt się nie spodziewał, że pomysł zabawy w teatr przyniesie taki sukces. Już czterokrotnie Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Lesku wystawiały sztukę Henryka Sienkiewicza „Zagłoba swatem”. Wielomiesięczny trud  jaki Panie włożyły w przygotowanie sztuki opłacił się, widzowie byli pod wrażeniem. Po owacyjnie przyjętym występie podczas Narodowego Czytania 6 września 2014 r. w leskiej bibliotece, panie zapragnęły pochwalić się swym osiągnięciem w czasie wyjazdów w nieodległy bieszczadzki teren.

Swe kroki skierowały najpierw do Komańczy na zaproszenie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Komańczy „Wilk”.
17 października 2014 r. przy licznej widowni panie jeszcze raz zamieniły się w Zosię, Weronikę, Marcjannę, Oliwiusa, Zarembę, Zagłobę oraz Cypriana.
22 października trupa teatralna zawędrowała do Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, niedaleko Ustrzyk Dolnych. Później jeszcze raz Panie wystąpiły przed widownią w czasie IV Leskiej Senioriady.

W tych miejscach publiczność przeniosła się wraz z bohaterami komedii w XVII wiek obserwując wesołe sceny oraz fortel tytułowego bohatera. Śmiechem reagowano na komediową akcję, a także charakteryzację „aktorek”.

Pięknie jest mieć pasje i realizować je. A takie cele mają Panie z DKK. Potrafią się bawić i czerpać z tej zabawy wiele radości. Każda próba, a było ich wiele, to nie tylko ciągłe powtarzanie swojej roli. To także dużo wspólnego śmiechu i odkrywanie w sobie ukrytych talentów. Może niejedna Pani dopiero teraz ma okazję zrealizować swoje marzenia ukryte gdzieś głęboko.

Teraz przed Paniami moment wyboru innej sztuki. Trwają poszukiwania odpowiedniego tekstu. Na tapecie jest Aleksander Fredro i Józef Bliziński – obaj związani z ziemią bieszczadzką. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przedstawienie w wykonaniu Pań z DKK.

 

                                                        Joanna Krawczyk


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP