Polecamy
Jelena Korieniewa 20,90 PLN 24,90 PLN

"To ja, WIEWIÓRKA” – wiewiórki są zwinne i zaradne. Zanim ukryją orzech w... więcej >

Spotkanie bibliotekarzy powiatu sieradzkiego

Data dodania: 23.12.2010

21 grudnia 2010 odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu spotkanie kadry kierowniczej bibliotek samorządowych i filii powiatu sieradzkiego. Podstawowym tematem, zaprezentowanym przez Małgorzatę Cegiełko, kierownika Działu Metodyki, Analiz i Promocji WiMBP w Łodzi, były „Możliwości pozyskania funduszy na działalność bibliotek ze środków UE oraz MKiDN i innych funduszy na działalność kulturalną”. Szerzej omówiono możliwości pozyskiwania dodatkowych funduszy na modernizację i unowocześnienie bibliotek, sporo miejsca poświęcono programowi Biblioteka+, z którego w woj. łódzkim skorzystało w pierwszej turze niewiele bibliotek. Prelegentka zaprezentowała także przykładowo biblioteki, które dzięki pozyskanym środkom zupełnie odmieniły swój wizerunek i stały się nowoczesnymi, przyjaznymi dla wszystkich obiektami.

W drugiej, mniej oficjalnej części spotkania, życzenia świąteczne złożyła zebranym przewodnicząca sieradzkiego oddziału SBP, Janina Andryszczak. Złożyła także serdeczne gratulacje i wręczyła upominek książkowy kol. Henryce Zając, dyrektorowi GBP w Burzeninie, obchodzącej w b.r. piękny jubileusz 35. lecia pracy bibliotekarskiej.

Upominkiem gwiazdkowym dla wszystkich bibliotekarzy był koncert „Z kolędą przez świat”, przygotowany przez Edwarda Marciniaka z zespołem.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP