Polecamy
Paulina Motylińska 28,00 PLN 35,00 PLN

Monografia poświęcona informacji zdrowotnej została przez Autorkę bardzo starannie przygotowana... więcej >

Nagroda Angelus - zakwalifikowane tytuły

Data dodania: 17.03.2015

Nagroda Angelus - zakwalifikowane tytuły

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus, ogłosiło listę książek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu.

Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 października w Teatrze Muzycznym Capitol. Nagrodę stanowią czek na kwotę 150 tys. zł oraz statuetka Angelusa autorstwa Ewy Rossano. Wtedy także poznamy laureata nagrody dla tłumacza.

Finałowa siódemka książek nominowanych do nagrody zostanie ogłoszona na początku września i kilka dni później zostanie na naszej stronie uruchomiona aplikacja umożliwiająca oddanie głosu na wybraną pozycję.

Lista książek zakwalifikowanych do konkursu:

 

  1. Piotr Adamczyk, „Dom tęsknot” /Wydawnictwo Agora/
  2. Emil Andreev, „Łomskie opowieści” /Wydawnictwo Toczka/
  3. Jacek Bierut, Pornofonia” /Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/
  4. Adam Bodor, „Ptaki Wierchowiny”, /Wydawnictwo Czarne/
  5. Krzysztof Chrząstek, „Uśmiech słońca” /Wydawnictwo Zysk i S-ka/
  6. Michał Cichy, „Zawsze jest dzisiaj” /Wydawnictwo Czarne/
  7. Jacek Dehnel, „Matka Makryna” /Wydawnictwo W.A.B./
  8. Renata Diaków, „Artysta Zmartwychwstały” /Wydawnictwo Novae Res/
  9. Olgierd Dziechciarz, „Pakuska” /Wydawnictwo GRAFPRESS/
  10. Etela Farkasova, „Fragmenty z nieczęstą tęsknotą za spójnością” Wydawnictwo Abilon/
  11. Jerzy Fąfara, „Pomruk” /Wydawnictwo Lisia Góra/
  12. Piotr Gociek, „Czarne bataliony” /Fabryka Słów/
  13. Robert Gong, „666 do mroku” /FHW Afa – Zet 7/
  14. Lajos Grendel, „Poświęcenie hetmana” /Biuro Literackie/
  15. Wioletta Grzegorzewska, „Guguły” /Czarne/
  16. Remigiusz Grzela, „Złodzieje koni” /Wydawnictwo Studio EMKA/
  17. Paweł Huelle, „Śpiewaj ogrody” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
  18. Inga Iwasiów, „W powietrzu” /Wydawnictwo Wielka Litera/
  19. Drago Jancar, „Widziałem ją tej nocy” /Wydawnictwo Czarne/
  20. Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki, „Cztery zachodnie staruchy” /Fundacja Sąsiedzi/
  21. Elfriede Jelinek, „Babel podróż zimowa” /Wydawnictwo ADiT/
  22. Krzysztof Koehler, „Wnuczka Raguela” /Wydawnictwo M/
  23. Grzegorz Kosson, „Gruzy czyli obrazy zwycięstwa” /Wydawnictwo Słowa i Myśli/
  24. Krzysztof Kulicki, „A,B…” /Wydawnictwo ASTRA/
  25. Herkus Kuncius, „Litwin w Wilnie” /Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego/
  26. Jan Lach, „Chutor nad Wiedźmą” /Wydawnictwo Grzegorz Czarnecki/
  27. Ryszard Lenc, „Chimera” /Wydawnictwo FORMA/
  28. Krystian Ławreniuk, „Ziemia wróżek” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  29. Kornel Maliszewski, „Sardynka” /Wydawnictwo Mamiko/
  30. Michał Paweł Markowski, „Dzień na ziemi. Proza podróżnika” /Wydawnictwo Poznańskie/
  31. Wacław Maślanka, „Świnia” /Wydawnictwo WCM/
  32. Dzwinka Matijasz, „Powieść o ojczyźnie” /Biuro Literackie/
  33. Piotr Nesterowicz, „Cudowna” /Wydawnictwo Dowody na Istnienie/
  34. Łukasz Orbitowski, „Zapiski Nosorożca, „Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki” /Wydawnictwo SQN/
  35. Małgorzata Pośpiech, „Miasteczko” /Wydawnictwo Adam Marszałek/
  36. Wiktor Pielewin, „Batman Apollo” /Wydawnictwo Literackie/
  37. Doron Rabinovici, „Papirnik”. Opowiadania” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  38. Jaroslav Rudis, „Cisza w Pradze” /Wydawnictwo książkowe Klimaty/
  39. Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska, „Widma miejsca i czasu” /Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza/
  40. Wasyl Słapczuk, „Księga zapomnienia” /Wydawnictwo Wysoki Zamek/
  41. Andrzej Stasiuk, „Wschód” /Wydawnictwo Czarne/
  42. Marek Stokowski, „Kino krótkich filmów” /Wydawnictwo Niecałe/
  43. Marek Susdorf, „Dziennik znaleziony w błękicie” /Wydawnictwo Nowy Świat/
  44. Nadia Szagdaj, „Kroniki Klary Schulz. Zniknięcie Sary” /Wydawnictwo Bukowy Las/
  45. Ziemowit Szczerek, „Siódemka” /Korporacja Ha!art./
  46. Wit Szostak, „Sto dni bez słońca” /Wydawnictwo Powergraph/
  47. Natalka Śniadanko, „Lubczyk na poddaszu” /Biuro Literackie/
  48. Marta Świderska-Pelinko, „Tam gdzie łkają skrzypce” /Wydawnictwo Abilon/
  49. Lucian Dan Teodorovici, „Matei Brunul” /Wydawnictwo Amaltea/
  50. Olga Tokarczuk, „Księgi Jakubowe” /Wydawnictwo Literackie/
  51. Barbara Toruńczyk, „Nitka Ariadny” /Zeszyty Literackie/
  52. Krisztina Tóth, „Pixel” /Wydawnictwo Studio EMKA/
  53. Katerina Tuckova, „Boginie z Żitkovej” /Wydawnictwo Afera/
  54. Magdalena Tulli, „Szum” /Wydawnictwo Znak/
  55. Peter Turrini, „Na ile podejrzany jest człowiek? Głos w dyskusjach” /Wydawnictwo Quaestio/
  56. Sabina Waszut, „Rozdroża” /Wydawnictwo Muza/
  57. Witold Wedecki, „Oprychy” /Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”/
  58. Mariusz Wilk, „Dom włóczęgi” /Oficyna Literacka Noir sur Blanc/
  59. Szczęsny Wroński, „Konsultanci” /Wydawnictwo Księgarnia Akademicka/
  60. Rafał Wszoła, „25 koników polnych, czyli kropla wody w beczce ognia” /Wydawnictwo Rafał Wszoła/
  61. Timur Vermes, „On wrócił” /Wydawnictwo W.A.B./
  62. Vital Voranau, „Szeptem” /Agencja Wydawnicza EkoPress/
  63. Filip Zawada, „Pod słońce było” /Biuro Literackie/
  64. Magdalena Zimniak, „Białe róże dla Matyldy” /Wydawnictwo Prozami/
  65. Serhij Żadan, „Mezopotamia” /Wydawnictwo Czarne/
  66. Tadeusz Żuczkowski, „Refugium” /Oficyna Wydawnicza ATUT/. 

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP