Polecamy
Andrzej Buck 28,00 PLN

W latach 1939 – 1945 w Polsce do literatury „wchodziło się” poprzez pismo literackie.... więcej >

Powitanie wiosny z babcią Grunią

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 23.03.2015

Nie za górą, nie za lasem
płynie sobie mądra rzeka.

Czemu rzeka taka mądra?
Obok stoi Biblioteka!

                 (Mądra rzeka, E. Zarębska)

 

Bajkopisarka i ilustratorka Edyta Zarębska znana pod pseudonimem babcia Grunia wraz z muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim 20 marca 2015 roku odwiedzili bibliotekę w Szebniach.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły przedszkolaki z Ochronki w Szebniach oraz uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Szebniach. Dzieci ubrane w zielone stroje, z żabkami w dłoniach i pięknym białym bocianem przyszły powitać wiosnę wraz z gośćmi, opiekunami i bibliotekarkami.

Edyta Zarębska jest laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren w 2007 r. Malarka i współzałożycielka wydawnictwa Bociuś, obecnie współpracująca z wydawnictwem Publicat. Najbardziej znaną książką jest jej debiut Opowieści babci Gruni – kolorowo ilustrowane rymowanki, które przenoszą czytelnika w bajkowy świat zwierzątek. Inne równie popularne to m.in.: Moje ulubione dobranocki, Antek i stara jabłonka, Zosia i fiołkowy kapelusz oraz seria opowiadań Klub kociaków słodziaków.

Podczas spotkania poznaliśmy piosenkę o bibliotece oraz wiele przygód małej myszki i psotnego kota. Książki autorki są pełne miłości, przyjaźni, radości i przygody, oparte na ciepłych, rodzinnych relacjach, w których sympatyczni bohaterowie wprowadzają nas  w świat fantazji.

Autorka objaśniła dzieciom jak udało jej się zrealizować pragnienie o byciu pisarką. Rozmowy o marzeniach i możliwości ich spełnienia sprawiły uczestnikom wielką radość, a humorystyczny koncert pana Roberta wywołał u dzieci salwy śmiechu i burzę oklasków. Spektakularnym punktem spotkania okazała się zabawa w zgadywanki. Babcia Grunia rysowała fragmenty swoich książkowych postaci, a zadaniem dzieci było odgadnąć kogo dany rysunek przedstawia.

Na zakończenie spotkania autorka podarowała maluchom kolorowanki ze swoim autografem.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP