Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

II Festiwal Literatury dla Dzieci

Data dodania: 26.03.2015

II Festiwal Literatury dla Dzieci

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim druga edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci (10-31 maja 2015).

To oznacza dużo czasu z dobrą literaturą i jeszcze więcej wspaniałej zabawy.

Po pierwsze: „Wilkonie”

Kto nie zna twórczości Józefa Wilkonia? Artysta w tym roku obchodzi jubileusz 85. lecia urodzin, które będą fetowane również w czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci. Wystawę „Wilkonie” będzie można obejrzeć w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (wernisaż otwiera Festiwal), a sam Mistrz będzie także gościem specjalnym Gali wręczenia nagrody plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014” we Wrocławiu (jego grafika ozdobi dyplom zwycięzcy). Będzie można też wziąć udział w prowadzonych przez niego warsztatach rzeźbiarskich.

Po drugie: „Literatura na receptę”

Ostry Dyżur Literackiego szpitala polowego otworzy swe podwoje dla wszystkich poszukujących książkowych inspiracji. Nasz zespół lekarski - eksperci z dziedziny literatury dla dzieci - nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale i przepiszą właściwą kurację. Oczywiście na receptę.

Po trzecie: „W 21 dni dookoła świata”

Tegoroczny Festiwal Literatury dla Dzieci otwiera się na inne kultury. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów. W planach podróż na Czarny Ląd, a także do Egiptu, Indii, Izraela, Japonii czy USA. Zapinamy pasy i w drogę!

Poza tym... Zabawy w plenerze, warsztaty z ilustratorami, gry miejskie, zagadki kryminalne, seanse kinowe, spektakle teatralne, koncert i wiele innych.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP