Polecamy
35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

Niebieski wernisaż w bibliotece

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. o Województwo: lubuskie
Data dodania: 07.04.2015

Niebieski wernisaż  w bibliotece

- Te dzieci są fantastyczne, nawet jeśli nie potrafią wiązać butów, wykonują niezwykle precyzyjne prace, z którymi my byśmy nigdy sobie nie poradzili – zapewniała Ewa Przybylska, wiceprezes  Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem podczas wernisażu w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  w Gorzowie Wlkp.

Na wystawie, zatytułowanej „My wśród was”, zaprezentowano około 20 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi przez podopiecznych gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz z Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem. Wystawę otwarto w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten przypada na 2 kwietnia, jednak ze względu na ferie wielkonocne, tegoroczne gorzowskie świętowanie zorganizowano dzień wcześniej. Wszyscy uczestnicy wernisażu ubrani byli na niebiesko, w rękach trzymali niebieskie baloniki i kwiaty. Podobny wystrój miała biblioteka.  - Kolor niebieski jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem – wyjaśniła E. Przybylska. - A wszystko zgodnie z hasłem naszych obchodów „Zaświeć się na niebiesko” .

W wernisażu wziął udział Jerzy Kaliszan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Podziękował wszystkim dzieciom za „niezwyczajną wystawę w zwyczajnym świecie”.

Prace można oglądać przez dwa tygodnie.

Hanna CiepielaPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP