Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą zarysowania... więcej >

Nagroda dla pracownika instytucji, w której nie ma regulaminu wynagradzania

Data dodania: 15.04.2015

Nagroda dla pracownika instytucji, w której nie ma regulaminu wynagradzania

Pytanie dotyczy nagrody dla pracownika instytucji kultury zatrudniającej mniej niż 20 pracowników, w której nie ma regulaminu wynagradzania.

Czy do przyznania nagrody pracownikowi bezwzględnie musi istnieć zapis w umowie z pracownikiem? Czy w braku takiego zapisu w umowie wystarczy w piśmie przyznającym nagrodę powołać się na treść art. 31 ust. 5 Ustawy z 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (dalej: ustawa o działalności kulturalnej)?

Z art. 31 ust. 5 ustawy o działalności kulturalnej wynika, że pracownik instytucji kultury może otrzymywać nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy. Zapisy ustawy o działalności kulturalnej dotyczące wynagradzania można stosować wprost, niezależnie od zapisów umowy o pracę. Brak regulaminu wynagradzania w instytucji również nie stanowi w tym przypadku żadnej przeszkody.

Zwracam jednak uwagę, że na formę przyznania nagrody i na treść art. 105 Ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (dalej: kp).

Czytaj dalej.

Źródło: Portal Instytucji Kultury


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP