Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Przedszkolaki dbają o zdrowie...w bibliotece!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 21.04.2015

Jak się odżywiać? Jak dbać o swoją sprawność? Co robić, aby mieć piękny uśmiech?27 marca br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Przepisu na dobre samopoczucie i sprawna formę szukały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle.

 

O tym, że książki mogą pomóc zachować prawidłową postawę dzieci przekonały się spacerując z książką na głowie, a koncentrację i równowagę ćwiczyły podczas zabawy z piłeczkami i talerzykami. Powagi i skupienia przy wykonywaniu ćwiczeń oraz radości z dobrze wykonanych zadań było mnóstwo.

 Co jeść, aby być silnym, co wzmacnia kości i zęby? Jakie produkty są zdrowe, a jakie szkodzą? Ważne jest, aby dobre nawyki wpajać już najmłodszym, dlatego dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki na temat racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia.Zdobytą wiedzę wykorzystały do wykonania planszy „To służy zdrowiu. To szkodzi zdrowiu”.

Przedszkolaki starały się również znaleźć receptę na zachowanie dobrego samopoczucia i świetnej formy. Ruch, ćwiczenia, gry i zabawy na świeżym powietrzu to podstawa dobrego samopoczucia.

 -To teraz pójdziemy na spacer - powiedział rezolutnie Adaś.

Tradycyjnie dzieci przeglądały książki o zdrowiu. Najmłodszym czytelnikom do gustu przypadły książki kulinarne dla dzieci i rodziców, zachęcające do wspólnego, rodzinnego gotowania.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP