Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - wybierz NhBP w Krakowie i zajrzyj w dniach od 8-15 maja 2015 r.

Data dodania: 27.04.2015

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała bogatą ofertę imprez, które wpisują się w hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "Wybieram Bibliotekę". Wszystkie placówki zorganizują imprezy popularyzujące wiedzę o roli bibliotek, jaką pełnią one w systemie kultury, edukacji i nauki, a także o ich znaczeniu dla poprawy jakości życia i utrwalania pozytywnych wzorców społecznych.

Najważniejszym wydarzeniem XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek będzie wystawa Salonu Ilustratorów 2015, która była prezentowana podczas tegorocznych XIV POZNAŃSKICH SPOTKAŃ TARGOWYCH – KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W bieżącym roku po raz pierwszy wystawa będzie gościć w Krakowie. Kolekcja zawiera około 200 prac 39 ilustratorów. Biblioteka zaprezentuje prace ilustratorów, by promować książkę autorską i obrazkową oraz wydawnictwa, które troszczą się o jej wysoki poziom zarówno literacki, jak i graficzny.

Atrakcyjnie zapowiada się również 7. Noc w Bibliotece pt. Stare księgi odkryte na nowo. Na dzieci czekają liczne atrakcje związane z poznaniem starych i nowych bibliotek oraz zabawy literackie, plastyczne i ruchowe. Organizatorzy przygotowują noc niespodzianek.

Biblioteka wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Fort 49 "Krzesławice" kolejny raz organizuje Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pn. "Banialuki do zabawy i nauki". Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Dzielnicy XVII, która jest fundatorem nagród. Celem konkursu jest popularyzacja kultury żywego słowa.

W Tygodniu Bibliotek przewidziany jest również przegląd nowości wydawniczych, spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, lekcje biblioteczne m.in.: lekcja w Punkcie Bibliotecznym pt. Narodziny liter. Dzieci poznają historię pisma opowiedzianą za pomocą techniki japońskiego teatru kamishibai oraz inne formy komunikowania się. Uczniowie spróbują przekazać sobie informacje za pomocą pisma węzełkowego, obrazków oraz liter i porównają skuteczność tych form.

W Tygodniu Bibliotek odbędzie się spotkanie z Krystyną Mirek, autorką książek obyczajowych, mocno osadzonych w realiach życia.

Szczegółowe informacje zawierające wydarzenia XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej znajdują się na stronie www.biblioteka.krakow.pl
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP