Polecamy
37,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach... więcej >

Konkurs Czytelnik Roku 2014/2015 - patronat SBP

Data dodania: 29.04.2015

Konkurs Czytelnik Roku 2014/2015 - patronat SBP

16 maja 2015 r. o godzinie 15.00 w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Czytelnik Roku 2014/2015, w którym rywalizowali użytkownicy wszystkich miejskich bibliotek publicznych Krakowa.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu, mającego stanowić szeroko pojętą promocję czytelnictwa w Krakowie Mieście Literatury UNESCO, jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Krowoderska Biblioteka Publiczna, Nowohucka Biblioteka Publiczna, Podgórska Biblioteka Publiczna, Śródmiejska Biblioteka Publiczna oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Zasady konkursu były proste. Za każdą wypożyczoną w okresie od 15 maja 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. książkę uczestnik konkursu otrzymywał jeden punkt, za nieterminowe zwroty punkty były odejmowane. Do rywalizacji przystąpiło kilkaset osób. Niezwykle budujący jest fakt, że konkurs zainteresował osoby w różnym wieku, począwszy od najmłodszych dzieci, dopiero zaczynających swoją przygodę z książką aż po seniorów, którzy przekroczyli 90 rok życia.

Sponsorami głównych nagród w konkursie są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa oraz krakowskie wydawnictwa i teatry. Laureaci zostaną nagrodzeni m.in. nagrodami książkowymi, biletami wstępu na festiwale i imprezy organizowane przez KBF, a także podwójnymi zaproszeniami na spektakle teatrów miejskich.

Ciekawie zapowiada się uroczysta gala w Centrum Kongresowym ICE, na której najaktywniejsi Czytelnicy Roku 2014/2015, wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych, zostaną przedstawieni szerokiej publiczności. Dla laureatów zagra znany i ceniony zespół Jerz Igor.
Celem inicjatywy krakowskich bibliotek jest zachęcenie mieszkańców do regularnych spotkań z książką i literaturą, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz promocja usług bibliotecznych w lokalnym środowisku. Nie bez znaczenia jest fakt, że finał Konkursu zbiega się czasowo z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek i innymi ważnymi literackimi wydarzeniami Krakowa, jakimi są Festiwal Miłosza i Festiwal Literatury dla Dzieci.

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na niezwykle bogatą i interesującą ofertę miejskich bibliotek. W strukturach czterech bibliotek publicznych Krakowa działa łącznie 60 filii bibliotecznych, a ich zbiory to blisko 1,3 mln woluminów książek (w tym kilka tysięcy audiobooków). Biblioteki oferują swoim użytkownikom darmowy dostęp do codziennej prasy, czasopism i Internetu. Udostępniają blisko 2 tysiące publikacji elektronicznych z zasobów platformy IBUK Libra. Inspirują seniorów, prowadząc różnorodne warsztaty i spotkania integracyjne, aktywnie promują twórczość lokalnych artystów, efektywnie współpracują ze szkołami i przedszkolami w zakresie edukacji kulturalnej.

Więcej informacji o Konkursie na stronie: http://biblioteka.podgorska.krakow.pl/dla-czytelnikow/czytelnik-roku-2014-2015


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP