Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Biblioteka - wstąp i wybierz! Tydzień Bibliotek w jasielskiej MBP

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 30.04.2015

Nauka, kultura, edukacja, zabawa i … Biblioteka! „Wybieram Bibliotekę” – to hasło przewodnie imprez, spotkań i aktywności, które odbędą się dniach 8 – 15 maja 2015 r., z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Tegoroczne hasło  daje możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, że Biblioteka ze swoją ofertą jest w nauce, kulturze i edukacji nie tylko instytucją nieodzowną, ale także atrakcyjną.

Biblioteka realizując zadania edukacji informacyjnej umożliwia zdobywanie nowych kompetencji i zapobiega cyfrowemu wykluczeniu. By sprawnie funkcjonować w świecie zdominowanym przez Internet 9 maja wybierz bibliotekę  i w ramach akcji  „Rany! Rety! Tablety!” dowiedz się jak działają nowoczesne iPady Air, jakie aplikacje warto polecić dzieciom, a jakie osobom starszym oraz  jak nauczyć się  kodować. W ramach programu Mistrzowie Kodowania 14 maja  odbędą się  zajęcia nauki podstaw programowania w programie Scratch dla dzieci w wieku 8-12 lat.  Seniorów zapraszamy 12 maja na warsztaty internetowe.

Biblioteka to miejsce interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć, więc szukając ciekawego miejsca – wybierz  bibliotekę. Osoby zainteresowane sztuką 8 maja zapraszamy na spotkanie z malarką Magdaleną Florczyk. Będzie można zobaczyć jej obrazy oraz prezentację multimedialną, która pokaże drogę twórczą jasielskiej artystki. W ramach Jasielskiego Klubu Podróżnika 13 maja wybierzemy się w podróż po mało nam znanej Islandii. W Klubie Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 12 maja odbędzie się promocja tomiku Bernadety Samborskiej „Ogród Boży”. 15 maja na spotkaniu z doradcą zawodowym młodzież ponadgimnazjalna będzie mogła porozmawiać o swoich predyspozycjach zawodowych. Dla dzieci 11 i 12 maja przygotowano dwa arcyfantastyczne spotkania autorskie z Tiną Oziewicz.

Na wymienione powyżej spotkania zapraszamy do Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

W dniach 13-15 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle (Aula Gimnazjum nr 1, ul. Czackiego 2) zostanie zorganizowana akcja promująca czytelnictwo „Wyhaczona! Wybierz książkę, którą polecili inni”.

W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy również na spotkania i imprezy do bibliotecznych filii. W Filii Nr 1 przygotowano m.in. „Magiczny świat kamishibai” – obrazkowy teatrzyk dla przedszkolaków, „iPad i bajkowe aplikacje” – zajęcia dla dzieci w wieku 8-10 lat oraz zajęcia dla dzieci i rodziców „Pstryk Komiks!”. W Filii Nr 2 odbędą się literackie podróże po Europie  „Co kraj to obyczaj” dla przedszkolaków, zajęcia edukacyjne z twórczego recyklingu, „Rodzinne budowanie” czyli  jasielskie legendy i zabawy architektoniczne dla dzieci, rodziców i dziadków oraz zajęcia z obsługi tabletów dla dorosłych i seniorów . Filia Nr 3 zaprasza na „Bum Bum Rurki” – akustyczne zabawy dla dzieci, „Wieżę wiedzy” –  zajęcia architektoniczne dla przedszkolaków oraz „Wirtualne spacery” – zajęcia z obsługi tabletów dla dorosłych i seniorów.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny na stronie: www.mbp.jaslo.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z filmikiem Biblioteka – wstąp i wybierz!Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP