Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Wybierz Krośnieńską Bibliotekę Publiczną!

Autor: Biblioteka: Krośnieńska Biblioteka Publiczna Województwo: podkarpackie
Data dodania: 07.05.2015

Wybieram Bibliotekę!

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Po raz dwunasty z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja br. obchodzony będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – w tym roku pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”!         

 Krośnieńska Biblioteka Publiczna, jak co roku, przygotowała na ten czas specjalną ofertę, z której warto skorzystać.

            Już 8 maja Biblioteka będzie czynna do godz. 24.00, a na czytelników czekają nietypowe atrakcje! Noc w Bibliotece – to propozycja dla dzieci, na które czekają gry i zabawy w klimatach Dzikiego Zachodu, natomiast dorośli mogą wypożyczać zbiory korzystając z dodatkowych bonusów, kupić książkę za 1 zł czy obejrzeć ciekawe filmy.

            Również 8 maja o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z wrocławską pisarką Agnieszką Gil.

            11 maja o godz. 9.00 w Czytelni Głównej będzie można posłuchać wykładu dr Justyny Jasiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego pn. "Biblioteka przyjazna młodzieży - jak zachęcić młodych ludzi do korzystania z oferty i usług bibliotek".

            Natomiast 12 maja dzieci mogą wziąć udział w warsztatach animacji filmowej, które poprowadzi Marta Skrocka ze Stowarzyszenia Lokomotywa. Warsztaty ph. „Fantastyczni bohaterowie poznają Krosno” rozpoczną się o godz. 10.30 w Filii nr 4 KBP.

            13 maja o godz. 17.00 w Saloniku Artystycznym Biblioteki odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku krośnianki – Małgorzaty Wojnar.

            14 maja o godz. 9.00 z młodymi czytelnikami Oddziału dla Dzieci spotka się krakowska pisarka Beata Kołodziej – autorka popularnego cyklu „Solilandia”.

            Przez cały Tydzień będzie czynny „kiermasz książek używanych”.

            We wszystkich siedmiu filiach KBP i Oddziale dla Dzieci, codziennie będą się odbywać zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, nawiązujące do historii książki, ale również promujące działalność i ofertę bibliotek.

            Natomiast uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej będą mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim wierszy Izabelli Klebańskiej „Wirtuoz recytacji”, którego finał będzie miał miejsce w czerwcu na spotkaniu z autorką.

 

       Szczegółowe informacje o wszystkich zajęciach znajdują się na stronie Biblioteki – www.kbp.krosno.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP