Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

WTK: program dla profesjonalistów

Data dodania: 08.05.2015

WTK: program dla profesjonalistów

6. Warszawskie Targi Książki jak co roku proponują mnóstwo ciekawych paneli dyskusyjnych, spotka z najnowszymi światowymi trendami na rynku wydawniczym.

Między tradycją a nowoczesnością – konferencja prasowa

Co łączy legendarny, warszawski Dom Literatury ze Stadionem Narodowym? To właśnie tu, w zabytkowej kamienicy w samym sercu starej Warszawy, w wyjątkowej sali konferencyjnej w stylu art déco, ma miejsce wiele ważnych wydarzeń polskiego powojennego życia literackiego. I to tu również zainaugurujemy konferencją prasową majowe święto książki, które przez cztery dni będziemy obchodzić w nowoczesnych przestrzeniach Stadionu Narodowego.

Zapraszamy – we wtorek 12 maja, o godz. 12.00, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Wielkie otwarcie

Uroczyste otwarcie 6. edycji WTK na Stadionie Narodowym odbędzie się w obecności znamienitych gości z Polski i zagranicy, w czwartek 14 maja, o godz. 12 na scenie głównej Targów – Kanapie Literackiej. Towarzysząca mu uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody WTK „IKAR" oraz Nagrody „Mistrz Promocji Czytelnictwa" Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich rozpocznie na Targach cykl tak ważnych spotkań, w czasie których poznamy nominowanych i laureatów licznych nagród literackich, profesjonalnych i branżowych wyróżnień.

Nowe horyzonty

Tradycyjnie pierwsze dni targowe – czwartek i piątek są dedykowane przedstawicielom branży książkowej i kulturalnej. To najlepsza okazja, by poznać nowe, światowe trendy panujące na rynku książki, jak np.: niemieckie modele biznesowe dla wydawców – e-lending, niestandardowa dystrybucja treści oraz elastyczne zarządzanie licencjami i prawami autorskimi, publikacje interaktywne i appsy książkowe dla dzieci. Ponadto w programie pojawią się takie zagadnienia, jak: nowoczesna biblioteka w Internecie, edukacja kulturalna w bibliotekach, czy księgarnie internetowe i niezależne. Na „branżowe śniadania informacyjne” zapraszają przedstawiciele Frankfurckich Targów Książki. Nie zabraknie też inspirujących warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP