Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Przegląd pasji twórczych bibliotekarzy 2015

Data dodania: 19.05.2015

Przegląd pasji twórczych bibliotekarzy 2015

W roku 2004 po raz pierwszy zaprosiliśmy bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego i kolekcjonerskiego. Pasje twórcze bibliotekarzy jako wystawy prezentowane są na przemian w Galerii Ekslibrisu MBP Żary i placówkach GBP Gminy Żary z/s w Bie-niowie. Uroczyste otwarcie tych prezentacji zazwyczaj uświęcają obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczna 12. Wystawa Krajowa premierę swoją ma w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Żary.

W ekspozycji można obejrzeć prace twórcze 26 bibliotekarzy w kilku kategoriach: twórczość literacka, prace artystyczne, fotografie, rękodzieło, publicystyka popularno-naukowa, kolekcje.

Celem tego przeglądu, od początku, jest ukazanie realizowanych zainteresowań naszego środowiska zawodowego. W codziennym kontakcie z mieszkańcami naszych „małych ojczyzn” dajemy się poznać poprzez krótkie kontakty, które koncentrują się głównie wokół książki. Nasze prywatne pasje twórcze mogą umykać uwadze społecznościom lokalnym. Dlatego też, proponuje-my czytelnikom i bibliotekarzom możliwość pełniejszego poznania się, inspirowanego dokonaniami twórczymi w postaci takich właśnie wystaw.

Do eksponowania tej wystawy u siebie zapraszamy inne biblioteki.

Kontakt:
MBP Żary tel. 68 374 37 36 e-mail: mbpzary@wp.pl
GBP Gminy Żary - w Bieniowie,
tel. 68 374 16 88
e-mail: bieniowgbp@wp.pl

Organizatorzy wystawy: Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary, Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach
Patronat: Zarząd Główny SBP.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP