Polecamy
27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

XII Tydzień Bibliotek w Cedyni

Autor: Biblioteka: Biblioteka Miejska Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 19.05.2015

W ramach XII Tygdnia Bibliotek cedyńskie biblioteki zorganizowały spotkanie klas pierwszych z panią Magdaleną Filińską wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni.

Zaproszony gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i jak ważną rolę w życiu odgrywa książka. Nastepnie Pani wicedyrektor przeczytała polską legendę pt. " Wars i Sawa". Panie bibliotekarki podarowały młodym czytelnikom zakładki do książęk.

Celm spotkana bło zachcenie dzieci do czytania i aktywngo korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

15.05.2015 Cedynia

W finałowym dniu XII dycji Tygodnia Bibliotek cedyńskie biblioteki zorganizowały żywą lekcję historii dla klas II Gimnazjum im. Mieszka I-go w Cedyni. To wdarzenie uświetnili zaproszeni goście. Do bibliotek zawitało Cedyńskie Bractwo Historyczne Comitatus, które pokrótce przybliżyło młodzieży ideę swojego funkcjonowania oraz zaprezentowało elementy ubioru i wyposażenia średniowicznych wojów.

Dla młodzieży było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ nie tyko zobaczyli, usłyszeli ale również dotknęli historii mając możliwość przymierzenia części ubioru woja.

Podczas spotkania został  obalony mit dotyczący wyglądu hełmu wikinga. Młodzież dowiedziała się,że prawdziwi wikingowie nie posiadali na hełmach rogów.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP