Polecamy
Jakub Maciej Łubocki 24,00 PLN

Propedeutyka języków deskryptorowych to podręcznik napisany z myślą o wprowadzeniu do... więcej >

Witajcie w naszej bajce!

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 19.05.2015

Podczas  XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieszkańcy gminy Jasło mieli wiele powodów aby  tak jak mówi tegoroczne hasło -WYBRAĆ BIBLIOTEKĘ!                                   

Dla dorosłych i młodzieży w Warzycach, 8 maja, bibliotekarze przygotowali koncert poetycki  Piotra „Kuby” Kubowicza- artysty Piwnicy pod Baranami, połączony z wystawą lokalnych twórców oraz kolekcjonerów.  

        W tym samym dniu - dla gimnazjalistów ze szkół terenu gminy Jasło - odbył się finał konkursu  historycznego-  Zachować w pamięci, uświetniony  niezwykłym spektaklem przedstawiającym wydarzenia z II wojny światowej, przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Szebniach .

            Dla najmłodszych czytelników, pracownicy biblioteki,  przygotowali cykl spotkań         pt :   W Akademii Pana Kleksa

            Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach oraz            w Filii GBP w Trzcinicy. Uczestnicy jak i prowadzące bawili się znakomicie.                          

Jak na  Akademię  przystało dzieci wzięły udział w niezwykłych lekcjach, m. in.: kleksografii, lekcji muzyki połączonej z tańcem oraz geografii – grając w piłkę-globus.  Wraz z głównym bohaterem – Adasiem Niezgódką odwiedziły także Psi Raj.                   

Otrzymały w prezencie swoje kolorowe psiaki,wykonane przez animatorki,  z kolorowych baloników. Wszystkie dzieci, za każde zadanie, otrzymywały kolorowe piegi.  Na zakończenie uczestnicy mogli podziwiać pokaz dużych, mydlanych baniek, po którym każdy z nich otrzymał dyplom ukończenia Akademii Pana Kleksa.

            Zajęcia odbyły się 14 i 15 maja 2015 r. w bibliotece w Szebniach i Trzcinicy, a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

 

GBP Jaśle z/s w  SzebniachPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP